Horní příčky? Zatím jsme se tam úplně nezabydleli, nelétá v oblacích Kliment

Horní příčky? Zatím jsme se tam úplně nezabydleli, nelétá v oblacích Kliment
OBSAHUJE VIDEO

Slovácko dokázalo vyloupit Ostravu, o což se postarali Navrátil s Klimentem a dosáhlo na čtvrtou výhru v řadě, když před Baníkem skolilo i Karvinou, Mladou Boleslav a Viktorii Plzeň. I díky tomu si tým z Uherského Hradiště upevnil čtvrtou pozici.

Hlavní kouč Martin Svědík po závěrečném hvidzu potvrdil, že Tomáš Zajíc, jenž už řadu měsíců patří právě Baníku, byl definitivně nahrazen Janem Klimentem, jenž se ve Vítkovicích prosadil počtvrté v sezoně.

"Bylo to hodně těžké utkání, obzvláště, když nám vypadli Vlastimil Daníček a Milan Petržela. Hodně jsme je presovali, nevěděli, co mají hrát a nakopávali míče. Baník hrál v neděli večer, měl o jeden den méně na regeneraci a možná to bylo trochu znát. Ale ani my jsme nebyli stoprocentně fit, taky jsme o víkendu hráli. Ale chtěli jsme ty tři body více," uvedl bývalý hráč Jihlavy, Stuttgartu či Brondby Kodaň.

Jeho chlebodárce dokázal ovládnout přímý souboj o čtvrtou pozici a svému středečnímu soupeři odskočil na rozdíl pěti bodů. "My jsme to jako souboj o horní příčky nebrali. Zatím jsme se tam úplně nezabydleli. Ale každý zápas je důležitý, obzvláště proti Baníku, který tam chce hrát. O to je příjemnější ho porazit. Uhráli jsme to srdíčkem a týmovostí. No, a v poslední době nám pomáhá i VAR," přiznal v pozápasových ohlasech sedmadvacetiletý fotbalista.

Svou první soutěžní trefu pro rok 2021 vsítil z nařízené penalty. "Na penalty je u nás výborný Vlasta Daníček, ale ten tu nebyl, tak jsem to musel vzít na sebe," zakončil spoluhráč Kadlece, Sadílka či Petržely, jenž se vrátil do českého prostředí přesně před rokem.

Řezníček? Naše součinnost na hřišti by mohla fungovat líp ku prospěchu celého mančaftu, tvrdí Mareš

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.