Slavia má na krajích motorky. Tam, kde je, je právem, těžko jí asi někdo porazí, předpovídá Doležal

Slavia má na krajích motorky. Tam, kde je, je právem, těžko jí asi někdo porazí, předpovídá Doležal

Slavia v poslední době přeměnila svůj stadion v Edenu v nedobytnou tvrz, která byla naposledy pokořena a vyloupena v srpnu 2018, když u toho byl Jablonec. Tentokráte to však severočeské družina na čele se střelcem Martinem Doležalem ve Vršovicích nevyšlo a byla z toho jasná třígólová porážka. Zmíněný třicetiletý forvard ze Střelnice má pro nynějšího jasného lídra prvoligového peletonu jen slova uznání a chválil jak Stanciua s Provodem, tak Simu, Baha, Olayinku i Bořila.

O tom, jak viděl šlágr kola v Edenu...

"Slavii jsme nabídli defacto všechny tři góly, místo toho, abychom míč podrželi, tak se našimi chybami dostaneme pod tlak a Slavia to dokázala potrestat. Bohužel za stavu 1:0 jsem z rohu dal jen břevno, možná kdyby to spadlo do branky, že by ten zápas byl ještě jinačí. Po herní stránce by ale asi Slavia víc držela balon, což ukázala i v dalších dějství. Slavia dokáže podržet balon, udělat si prostor pro kombinaci. Stanciu i Provod hráli výborně, na kraji k tomu mají motorky. Bah, Olayinka, Sima s Bořilem to tam podporují a pořád to přečíslují. Po ztrátě se to hned snaží vypresovat a my s tím měli problémy. Slavia ukázala kvalitu a tam kde je, je právem, těžko jí asi někdo porazí."

O tom, že lídr vévodí tabulce s náskokem 12 bodů...

"Jako by si hráli vlastní ligu. Pleň i Sparta ztrácí body a oni furt vyhrávají. Museli by se asi dostat do nějaké krize, aby nevyhráli. Ale oni mají tak široký kádr, že můžou hráče prostřídat a nahradit je jinými a stejně kvalitními. I v tom mají velkou výhodu a je vidět, že jim to funguje."

O tom, jak je spokojen s dosavadní polovinou Fortuna:ligy...

"Je pro nás super, že se držíme tam nahoře. Máme bodový odstup od pátého místa. To nás těší. Musíme dál vyhrát doma a přivážet i body z venku. Sezona bude ještě dlouhá, bude to náročnější, zápasů bude ještě hodně s pohárem. Ještě teď na těch terénech, i když dnes tu byl trávník připravenej fantasticky, uvidíme jaký budeme mít terén my příští týden v Jablonci. Prohráli jsme, ale nesmíme si z toho nic dělat. Čeká nás Slovácko, věřím, že vyhrajeme a zase pronásledovatelům odskočíme."

Nestává se Dočkal vší ve sparťanském kožichu? Možná ho čeká stejný osud jako Matějovského...

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.