Sparta má silný kádr, ale zdá se být v takové morální krizi, všiml si Komňacký

Sparta má silný kádr, ale zdá se být v takové morální krizi, všiml si Komňacký

Je sparťanské řešení v podobě Pavla Vrby (57) to nejlepší možné? Bývalý dlouholetý ligový trenér František Komňacký (69, jemuž přerovský rodák svého času asistoval na ostravských Bazalech, se domnívá, že ano...

"Pro Spartu je to nejlepší volba. Podle mě teď u nás není nikdo lepší, kdo by Spartě pomohl, než on," citoval web ceskatelevize.cz slova velezkušeného odborníka.

Arogance i jízlivost, jimž se Vrba tu a tam prezentoval při střetech s novináři, jsou podle něj minulostí a na Letné by se nic takového dít nemělo. "Já volbu Sparty jednoznačně schvaluji. Člověk dělá chyby, ale umí se z nich poučit a Pavel je dost chytrý na to, aby se z těch svých, které ve vztahu k médiím dělal, poučit dokázal," pokračoval na stránkách ČT Sport někdejší stratég Rostova, Púchova, Žiliny či Ružomberoku.

Bývalý asistent české reprezentace, jenž prošel také Slováckem, Zlínem, Jabloncem, Jihlavou i Hodonínem, zastává názor, že komunikace s kabinou patří k silným stránkám letenského nástupce Václava Kotala. "Sparta má silný kádr, ale zdá se být v takové morální krizi. Pavel už ale dokázal, že s osobnostmi umí pracovat, a jeho první úkol bude, aby si promluvil s těmi nosnými hráči. Aby jim vysvětlil, co po nich bude chtít, a získal je pro fotbal, který chce, aby tým hrál – ofenzivní fotbal s množstvím šancí a gólů," doplnil na serveru ceskatelevize.cz trenér, který se v roce 2004 podepsal pod titul Ostravy.

A co přijetí fanoušků? Mezi Spartou a Plzní by to podle jeho slov nemuselo být tak zlé jako v případě Sparty se Slavií. "Vztahy nejsou tak napjaté, že by tam Vrba vůbec jít nemohl. A když budou výsledky a Sparta půjde herně nahoru, tak zase budou fandit svému trenérovi," uzavřel bývalý neúspěšný kandidát do sněmovny za Zemanovce, jehož názor vyšel na ceskatelevize.cz.

Vrba ve Spartě: Naděje na světlé zítřky i zásadní oslabení Rosického

Nejsme v situaci, abychom zaplatili za hráče třeba dva a půl milionu euro, říká sportovní ředitel Sparty

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.