Frankfurt obral venku o body Heffenheim, Dortmund zažil další prohru

V rámci 20. kola německé bundesligy Bayern zvítězil na hřišti Herthy Berlín 1:0. Augsburg doma v sobotu nestačil na Wolfsburg, Freiburg doma překvapil Borusii Dortmund. Leverkusen doma rozdrtil Stuttgart výsledkem 5:2, Mohuč zase porazila Union Berlín 1:0. Schalke doma nestačilo na Lipsko. Gladbach podlehl večer Kolínu.

Bayern Mnichov si před odletem na MS klubů odbyl bundesligové povinnosti už v pátek večer, k třem bodům ale došel s velkými obtížemi. Do vedení mohl jít už ve 12. minutě, kanonýr Lewandowski ale neproměnil penaltu. Skóre otevřel až o devět minut později Kingsley Coman. Kýžený druhý gól ale Bavoři nevstřelili a v Berlíně zvítězili těsně 1:0. Za domácí odehrál 55 minut český záložník Vladimír Darida.

Vlci šli v Augsburgu do vedení ve 28. minutě, kdy se trefil jejich nejlepší střelec Weghorst. Třetí tým bundesligy si utkání pohlídal a potvrdil v něm roli favorita, vítězství ještě v druhém poločase pojistil Baku. Wolfsburg tak vyhrál počtvrté v řadě a drží se v předních místech ligy, Augsburg je i nadále ve spodní polovině tabulky.

Borussia Dortmund zažívá mizernou formu, momentálně je bez stálého trenéra a ve Freiburgu prohrála třetí z posledních čtyř bundesligových zápasů. Freiburg ušetřil dvakrát na úvod druhého poločasu a Včely dokázal porazit i navzdory snížení Moukoka z 76. minuty.

Český útočník Patrik Schick byl svědkem sedmigólové přestřelky mezi svým Leverkusenem a Stuttgartem, gólově se na ní ovšem nepodílel. Bayer doma zvítězil vysoko 5:2, dvěma góly se v první půli blýskl Demirbay. Za Leverkusen pak skórovali ještě Bailey, Wirtz a Gray, za Stuttgart vstřelil oba góly Kalajdzič.

Union Berlín po skvělém vstupu do letošní bundesligy počtvrté v řadě nevyhrál, tentokrát prohrál v Mohuči díky proměněné penaltě domácích v prvním poločase. To byl také jediný gól zápasu. Ve druhé půli berlínský tým musel dohrávat v deseti. Do hry se v 73. minutě podíval i chorvatský forvard Petar Musa, jenž v Berlíně hostuje do konce sezóny z pražské Slavie.

Poslední tým bundesligy Schalke 04 zažívá mizernou sezónu a potvrdilo to i doma proti Lipsku. Tým z Gelsenkirchu podlehl favoritovi a druhému týmu v tabulce 0:3, mezi střelce se zapsali Mukiele, Sabitzer a Orban. Lipsko na první Bayern ztrácí sedm bodů, Schalke naopak od předposlední Mohuče dělí pět bodů a od nesestupové patnácté Herthy dokonce devět, letos tak můžeme být svědky pádu slavného týmu do druhé ligy.

Účastník osmifinále Ligy mistrů Borussia Mönchengladbach podlehla doma Kolínu nad Rýnem 1:2 a momentálně má stejný počet bodů jako konkurenční Dortmund. Kolín naopak získal tři cenné body v boji o záchranu. Za domácí se trefil Neuhaus, utkání ale dvěma góly rozhodl Rexhbecaj.

Hoffenheim nedokázal doma vzdorovat Frankfurtu a padl 3:1. Skóre otevřel již po čtvrthodině hry Kostić. Domácí sice dokázali krátce po změně stran srovnat stav zásluhou Beboua, ale N´Dicka a Silva vrátili hostům vedení.

Bundesliga, 20. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 21. Coman
Neproměněná penalta: 12. Lewandowski (Bayern Mnichov)

Augsburg - Wolfsburg 0:2 (0:1)
Branky: 28. Weghorst, 59. Baku

Freiburg - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)
Branky: 49. Woo-Yeong, 52. Schmid - 76. Moukoko

Bayer Leverkusen - Stuttgart 5:2 (2:0)
Branky: 18. a 31. Demirbay, 56. Bailey, 68. Wirtz, 84. Gray - 50. a 77. Kalajdzič

Mohuč - Union Berlín 1:0 (1:0)
Branka: 22. Niakhaté (pen.)
Červená karta: 55. Schlotterbeck (Union Berlín)

Schalke 04 - Red Bull Lipsko 0:3 (0:1)
Branky: 45+3. Mukiele, 73. Sabitzer, 87. Orban

Borussia Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:2 (1:1)
Branky: 16. Neuhaus - 3. a 55. Rexhbecaj

Hoffenheim - E. Frankfurt 1:3 (0:1)