Z Edenu na slavný Elland Road? Bielsa si měl ve slávistickém kádru vyhlédnout liberijského reprezentanta

Z Edenu na slavný Elland Road? Bielsa si měl ve slávistickém kádru vyhlédnout liberijského reprezentanta

Jediným výrazným zimním odchodem ve Slavii (a to ještě dočasným) byl chorvatský forvard Petar Musa, jenž se pokusí zaujmout v bundesligovém Unionu Berlín, za který už i na hřišti Mainzu debutoval.

Byť byli s odchodem jinam spojováni především Nicolae Stanciu (Turecko), Peter Olayinka (Německo) nebo Abdallah Sima (Anglie), v hledáčku zahraničních zájemců uvízl také dvaadvacetiletý liberijský univerzál Oscar Murphy Dorley.

V minulosti, když ještě operoval pod Ještědem na stadionu U Nisy, ho měli mít na radaru i skauti rozjetého Manchesteru City. Tentokrát má mít zájem další tradiční ostrovní značka Leeds United.

Trojnásobný vítěz Premier League je v tuto chvíli v tabulce na desáté příčce a jakožto nováček soutěže si nevede vůbec špatně.

Slovutný klub z Elland Road, jehož vede od poloviny roku 2018 renomovaný argentinský odborník Marcelo Bielsa, by údajně mohl za perspektivního borce nabídnout až 7 milionů liber, čili více než 200 milionů korun.

Vzhledem k tomu, že se pětinásobný reprezentant Libérie stěhoval na Sinobo Stadium za mnohem menší sumu, letní obchod by nemusel být ekonomickou optikou Jaroslava Tvrdíka zcela nereálný.

Kdyby na transfer skutečně došlo, ze sportovního hlediska bylo by to každopádně velké překvapení. Poté, se v elitní anglické lize bez problémů adaptovali Tomáš Souček i Vladimír Coufal, však mají svěřenci Jindřicha Trpišovského v Anglii více než dobré renomé.

K tomuto datu má Oscar odehráno za českého mistra 19 ligových utkání, jeden zápas MOL Cupu a pět klání na půdě Evropské ligy. Na první trefu v metropoli stále čeká.

Sešívané áčko si to přátelsky rozdalo s vlastním béčkem a Xaverov byl svědkem 11 branek...

Zdroj: Sportrevue.isport.blesk.cz, Leeds Disclosed

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.