Greenwood si plácl s United na další čtyři roky

Greenwood si plácl s United na další čtyři roky

Anglický útočník Mason Greenwood se podle očekávání dohodl s vedením Manchesteru United na novém kontraktu. Na Old Trafford by měl zůstat minimálně do roku 2025. 

Mason Greenwood je v Manchesteru United už od svých sedmi let. A svou budoucnost nyní s tímto klubem opět spojil - konkrétně až do léta roku 2025. Vedení klubu navíc může uplatnit opci na další rok. Právě tuto klauzuli si United dávají do smluv velmi často.

Devatenáctiletý útočník odehrál za United už celkem 82 utkání a ve své první sezóně nasázel sedmnáct branek. Něco takového před ním dokázali už pouze Brian Kidd, George Best a Wayne Rooney, tedy legendy Rudých ďáblů.

"Když vstoupíte do klubu v sedmi letech, jen sníte o tom, že jednou budete hrát za první tým. Pracoval jsem velmi tvrdě, abych dosáhl této úrovně. A poslední dva roky byly úžasné. Chci poděkovat akademii za všechno, co pro mě udělala. A také za její trvalou podporu," uvedl po podpisu nového kontraktu Greenwood.

"Je toho tolik, čeho chci dosáhnout. Vím, že toto je perfektní prostředí pro můj styl fotbalu. Jsem odhodlaný pracovat týden co týden, abych pomohl přinést tomuto týmu úspěch. Chci klubu oplatit podporu a ukázat všem, čeho jsem schopen," dodal útočník.

 

Od Greenwooda si na Old Trafford slibují mnohé, což potvrdil také manažer Ole Gunnar Solskjaer. "Mason je fantastický talent a další skvělý příklad typu hráče, kterého naše akademie vyprodukovala. V této sezóně dosáhl velkého pokroku a ukázal skutečnou vyspělost. Pro mě je jedním z nejlepších mladých hráčů v zemi," pochválil svého svěřence norský manažer.

"Mason má přirozený talent a zdobí jej brilantní přístup. Všichni víme, jak důležitý pro Manchester United v následujících letech bude," doplnil. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.