Lavička o Pekhartovi: Přál bych mu Euro. Šilhavý se mě na něj ptal. Ví, že má potenciál a může se hodit

Lavička o Pekhartovi: Přál bych mu Euro. Šilhavý se mě na něj ptal. Ví, že má potenciál a může se hodit

O tom, že byl kanonýr Legie Varšava Tomáš Pekhart (31) vyhlášen nejlepším cizincem Ekstraklasy, už jsme vás informovali. Co pro něj ono ocenění od polské branže znamená?

"Je to jedno z největších ocenění v Polsku, podobné jako Zlatý míč v Česku, má velkou váhu. Za normální situace by proběhl klasický galavečer, kde se předávají ceny. Je dost sledovaný, jde o velkou věc, ale kvůli covidové situaci proběhlo vyhlášení pouze online. Dostal jsem se do televize živě na pár minut přes zoom, kde mi pogratulovali. Není z toho takový požitek, jako kdyby se slavnost konala a mohli jsme tam být všichni. Když jsem se dozvěděl, že vyhraju, moc jsem chtěl s sebou vzít i rodinu. Takhle je to samozřejmě taky velká pocta, moc si jí vážím. Ocenění mi dává motivaci a energii do další práce. Beru je jako signál, že to, co tady dělám, asi dělám dobře a všimli si toho lidé, kteří mě volili a dali mi hlas," uvedl v interview pro iSport.cz forvard, který dorazil do polské metropole z Las Palmas.

Jak reagovalo jeho okolí v podobě spoluhráčů či vedení Legie? "Bylo to všude na internetu. Před zápasem jsme byli na hotelu, kde se to všichni dozvěděli, gratulovali mi trenéři i spoluhráči, psal mi také sportovní ředitel a další. Třeba Vítězslav Lavička, Gustavo Poyet nebo Manolo Jimenéz, mí bývalí trenéři, pod kterými jsem v kariéře hrál a stále jsme v kontaktu. Dostal jsem spousty zpráv," ozřejmil na stránkách Sportu vytáhlý ofenzivní hráč, jenž na české půdě v minulosti bojoval za Spartu, Slavii i Jablonec.

Podcast: United v problémech, Arsenal ve formě a příšerný Thiago. Jak Slavia porazí Leicester?

Aktuálně bezpečně vládne střelecké tabulce. Pokud jde o média, fanoušky nebo protihráče, je pozorovatelný zvýšený zájem, nebo ne? "Na hřišti to pociťuju dost, s každým zápasem je pro mě těžší a těžší góly dávat. Na začátku sezony jsem hrával na jednoho obránce, teď mě klidně zdvojují, ztrojují. Třeba v posledním zápase proti Bialystoku mi rozhodčí řekl, že při standarkách mají u videa speciální kameru jen na mě a protihráče. Dva nebo tři zápasy po zimní přestávce jsem dal regulérní gól a pískli mi nesmyslný faul. Teď rozhodčí chtějí lépe vidět, co se ve vápně přesně děje, jak na mě protihráči visí. V neděli hned při prvním rohu mě hráč stáhl ve vápně, když mi vletěl balon na nohu a dával bych gól, byla to jasná penalta. Tím, jak se mi daří, zájem všech lidí i médií se stupňuje. Tady musí jít všechno přes tiskové oddělení klubu, které se snaží tolik to ke mně nepouštět. Jen když někdo opravdu chce, jednou, dvakrát do týdne něco udělám, ale určitě to není každý den," přidal ve Sportu rodák ze Sušice.

Na dálku pečlivě sleduje jeho výkony také sedmapadesátiletý odborník na lavičce Slasku Wroclaw Vítězslav Lavička, jenž v Polsku pracuje už více než dva roky. Jak vidí Pekharta on? "Je to naprosto zasloužené ocenění za jeho práci v průběhu celého roku. Tomáš přišel do Legie jako hráč, který umí střílet góly, do způsobu jejich hry je pro ně klíčový, ukazuje to v každém zápase. Pravidelně střílí góly a jeho platnost je vysoká. Křídelní hráči Legie dávají hodně centrů do vápna, kde je jeho nejsilnější zbraň – orientace v šestnáctce a zabijácké zakončení, z toho těží. Tomášovi bych přál Euro. Trenér Šilhavý, který se mě na něj ptal, ho průběžně sleduje, ví, že má potenciál a může se hodit. Ale konkurence na devítce je v nároďáku vysoká, což je jenom dobře. Zbývá ještě hodně zápasů, ale zatím má Tomáš dobře nakročeno, aby korunu krále střelců Ekstraklasy získal," zakončil na isport.blesk.cz stratég, který dlouho vedl českou jednadvacítku a prošel také Spartou, Sydney či Libercem.

Nejvíce nabídek nepřišlo na Simu, nýbrž na Koláře, údajně by mohl v létě bojovat o post jedničky s Mandandou

Zdroj: isport.blesk.cz