Trefil jsem jackpot, který si moc užívám. Dobře jsme zamakali a sklízíme ovoce, hlásí z Maďarska Plšek

Trefil jsem jackpot, který si moc užívám. Dobře jsme zamakali a sklízíme ovoce, hlásí z Maďarska Plšek

Maďarský celek Puskás Akadémia FC aktuálně táhne sérii pěti výher v řadě a v tabulce NB I se drží na lichotivé druhé pozici, s tím, že lepší je pouze suverénní Ferencváros.

Svůj podíl na tom mají jak exliberecký kouč Zsolt Hornyák, bývalý hráč Vysočiny Jihlava Jozef Urblík či někdejší záložník Slavie i Slovanu Alexandru Balut, tak Jakub Plšek, který je součástí maďarského dění již více než rok.

Odchovanec Sigmy si svou premiérovou zahraniční štaci maximálně vychutnává. "Oblečou vás, nakrmí, seženou bydlení, dají auto. Máme maximální servis, nemusíme nic řešit. Trefil jsem jackpot, který si moc užívám,“ přiznal v interview pro iSport.cz produktivní středopolař, jehož konto zdobí dvě ovládnutí druhé české nejvyšší soutěže z let 2015 a 2017.

I když to první půlrok z jeho strany nebylo ono, v právě probíhajícím ročníku už je vidět dostatečně. "Kdybych už byl předtím někde, bylo by to asi jiné, takhle pro mě všechno bylo nové. Chvíli jsem si zvykal, ale vedení i trenér mě podrželi, což teď snad vracím. Když jsem nedával góly, propadal jsem se čím dál tím níž. Hrál jsem defenzivního záložníka, chvíli dokonce napravo. Kromě gólmana snad všechno. Teď mi sedí pozice osmičky, hrajeme na dva střeďáky, kteří rotují mezi osmičkou a šestkou. Tam jsem se našel, začalo mi to padat," pochvaloval si na stránkách Deníku Sport Plšek, jehož kolegou už není David Vaněček, jenž se minulý měsíc odebral do konkurečnního Diósgyőru.

Zatímco v maďarské lize se trefil pětkrát a přidal tři gólové asistence, v tamním poháru je na třech brankách a jedné přihrávce. "Doufám, že to nabírá opět ten správný směr. Nejdůležitější je, že to od začátku roku šlape celému týmu, udělali jsme z pěti zápasů třináct bodů a dotáhli se na druhé místo. To je historický úspěch. Vezeme se na super vlně, snad na ní zůstaneme co nejdéle. Až teď přes zimní přestávku se nám vyhnuly absence, protože Maďarsko současnou situaci zvládá. Dobře jsme zamakali a sklízíme ovoce," přidal na serveru isport.blesk.cz svěřenec kondičního kouče Egona Kunzmanna, díky němuž zhubnul a v minulém kole naběhal téměř třináct kilometrů.

A jak se vede rumunskému štírkovi Alexi Balutovi? "Na desítce rozhoduje zápasy perfektní Josip Kneževič, to je super kvalita. Přes něj cesta nevede, na což vlastně doplatil i Alex Baluta. Přišel s velkým očekáváním, ale zkušený Chorvat ho nepustil. Alex to má zatím těžké. Dorazil, hned chytl koronavirus a rozjezd měl kvůli tomu daleko těžší. Dlouho byl izolovaný, trvalo, než se vůbec sžil s týmem. K tomu jsme na podzim měli i blbou šňůru proher, situace nebyla úplně dobrá. Panovala nervozita, z čehož jsme se zaplaťpánbůh vyhrabali. Alex na tréninku maká perfektně, fotbalista je to výborný, jeho čas přijde. Je vidět, že nechce nic vzdát, o místo se ještě určitě porve," zavěštil si ve Sportu Plšek, jehož mužstvo se v současnosti připravuje na nedělní výjezd na půdu Budafoki MTE.

Lavička o Pekhartovi: Přál bych mu Euro. Šilhavý se mě na něj ptal. Ví, že má potenciál a může se hodit

Zdroj: isport.blesk.cz