Čerstvé poznatky z Edenu? Beran vypadá na tréninku dobře, za Provoda teď Slavia nemá alternativu

Čerstvé poznatky z Edenu? Beran vypadá na tréninku dobře, za Provoda teď Slavia nemá alternativu

V tuzemsku vládnoucí Slavia udělala proti Teplicím oproti úvodnímu měření sil s Leicesterem City v Edenu (0:0) hned sedm změn v základní sestavě. Proč tak razantní zásah?

"Vycházeli jsme z aktuálního stavu hráčů, kteří dohráli ve čtvrtek pozdě večer, a bylo na nich i v Teplicích po střídání vidět, že jejich pohyb byl složitý. Samozřejmě terény, které teď jsou, berou ještě více sil než v létě. Plus byly nějaké zdravotní problémy, o další hráče jsme nechtěli přijít, protože jsme věděli, že to bude boj, a nechtěli jsme tak riskovat zranění. Nakonec jsme museli dvakrát nuceně střídat, stejně jako soupeř," vysvětlil na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský, jemuž se v neděli příliš nelíbily individuální výkony a podle jeho slov to bylo na zvládnutí takového venkovního utkání málo.

Soubor manažera Brendona Rodgerse si však plnil své povinnosti v anglické lize v plné sestavě a žádný z klíčových mužů šetřen nebyl. "Musí se brát v potaz více věcí, nejde jen o dva poslední zápasy. Vardy měl před nedávnem delší pauzu, Maddison také nehraje každý zápas. Nechci hodnotit Leicester, v potaz se bere celkově to, co mají hráči za sebou. Proto někteří hráči, jako třeba Kuba Hromada, Simon Deli, nebo Alex Bah, kteří nehráli tolik zápasů, jsou na tom lépe. Bylo to vidět i na střídajících hráčích, Honzovi Kuchtovi, Nicovi Stanciovi a Lukáši Provodovi, jejich pohyb nebyl optimální, terény jsou strašně náročné, zápas nás stál hodně sil. Když byly dobré terény, hráče jsme netočili, ale tohle bahno, na kterém jsme každý den, bere hodně sil," vrátil se k nepříliš kvalitním terénům šéf sešívané značky ze Sinobo Stadium.

"Brali jsme to individuálně hráče po hráči, některým klukům jsme navíc chtěli dát příležitost, jako třeba Michalovi Beranovi. Mysleli jsme, že bude na terénu dobře pohyblivý, rozehrát jsme také potřebovali Lukáše Masopusta. Na tréninku vypadají dobře a dostat šanci potřebují. Ondra Kúdela a Honza Bořil hrají skoro vše, roli hraje více faktorů, včetně zranění a takových polozranění. Na podkluzujících terénech trpí hodně třísla, některé změny byly preventivní, za Lukáše Provoda například nemáme teď alternativu," ozřejmil stránkami slavia.cz citovaný extrenér Žižkova a Liberce, jenž už stojí v čele Slavie více než tři roky.

Program teď vršovické "S", na nějž ztrácí konkurenční Sparta už "jen" 8 bodů, nemá úplně snadný. "Každý zápas je důležitý. Proto jsme některé hráče nechali ve hře a někteří do něj šli. Čtvrtek bude důležitý, pak jedeme v neděli na Slovácko, které hraje výborně, naposledy jsme tam prohráli. Máme tři venkovní zápasy v jednom týdnu, budeme k tomu přistupovat tak, abychom to ve čtvrtek i v neděli zvládli. Je naděje, že by se Petr Ševčík zapojil do tréninku. Ve čtvrtek bude hrát to nejlepší, co je k dispozici. Pak sečteme stav a uvidíme, co bude dál. Poté zase hrajeme neděle, středa, neděle. Těžko se mi odpovídá, co bude v neděli, když ani nevíme, co bude ve čtvrtek,“ zakončil nadřízený Koláře, Kúdely, Oscara a spol.

Šest zápasů v řadě neporažené Lišky každopádně budou těžkým oříškem. O víkendu vyloupily půdu Aston Villy a v tabulce Premier League mají stejně bodů jako druhý Manchester United.

Nechtěl jsem vypadat jako blbec, že protihráče podkopnu zezadu, říkal Hromada. Co si vyčítal?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.