Elegantní Kayamba musí být i efektivní. Snad bude dál pracovat na koncovce a finálních přihrávkách, říká Guľa

Elegantní Kayamba musí být i efektivní. Snad bude dál pracovat na koncovce a finálních přihrávkách, říká Guľa

Důležitými články plzeňského vítězství nad Klokany (3:1) byli Joel Kayamba a Jindřich Staněk. První jmenovaný konžský křídelník po delší době skóroval a druhý lapil pokutový kop nejzkušenějšímu muži v poli Josefu Jindřiškovi.

To označil za mimořádně důležitý moment i hlavní trenér Viktorie Adrian Guľa. "Chycená penalta Jindrou Staňkem pomohla rozhodnout. Mužstvo na to pak dokázalo reagovat správně dvěma góly. Vyhráli jsme zápas s velmi sympatickým soupeřem,“ chválil slovenský odborník soubor Luďka Klusáčka.

Zatímco v úvodu své západočeské mise sázel na velezkušeného Aleše Hrušku, v poslední době věří právě čtyřiadvacetiletému Jindřichu Staňkovi, jenž si musel na svou šanci v Doosan aréně počkat. "Samozřejmě je to nadstandardní, když chytí pokutový kop, pomohlo to mužstvu. Jeho forma je solidní, což je podstatné pro tým i jeho samotného. Máme dva velice kvalitní gólmany a jsem rád, že se to ukazuje,“ pokračoval na webu fcviktoria.cz šéf Limberského, Beauguela, Buchy a spol.

A exopavský Kayamba, který zaznamenal v dosavadních 69 ligových utkáních celkem pět branek a 12 asistencí? "Kayi je elegantní jeden na jednoho, ale my také potřebujeme, aby křídelníci byli snajpři, vytvářeli pozice pro svoje spoluhráče, měli finální nebo aspoň předfinální asistence a samozřejmě gólovost. Super, že se mu to v neděli podařilo proměnit. Ale neznamená to, že má vystaráno zase na rok a půl. Tedy doufám, že to neznamená, že se na tom zabrzdí, ale nakopne ho to a nadále bude pracovat na koncovce a finálních přihrávkách v tréninku. Všichni včetně jeho potřebujeme, aby byl efektivní," zaznělo z úst šéfa lavičky.

S jednou věcí však exžilinský stratég spokojen nebyl a měl na mysli o něco větší nadvládu na trávníku. "Vždycky chceme vyhrát absolutně dominantním způsobem. Je to naše touha a cíl být dominantní, na druhou stranu musíme respektovat sílu Bohemians. Měli jsme zápasy, kdy jsme extrémně dominovali a nevyhráli jsme. Někdy v sezoně máte utkání, kdy to musíte odmakat, odpracovat, odjezdit a štěstíčko překlonit na svoji stranu. To bylo ve většině zápasu podstatné, protože Bohemka hrála slušně. Cením si vítězství, ale ano, chceme a musíme být dominantnější,“ přidal na fcviktoria.cz Guľa, jehož mužstvo poskočilo v prvoligové tabulce na šestou pozici, s tím, že pátý Slovan Liberec je vzdálen pouhé dva body.

Klukům jsem po*ral zápas, kál se sebekritický Jindřišek

Zdroj: fcviktoria.cz