Bucha? Ke smíru mezi Slavií a Viktorií došlo po necelých 3 letech. Urovnána byla i finanční kompenzace

Bucha? Ke smíru mezi Slavií a Viktorií došlo po necelých 3 letech. Urovnána byla i finanční kompenzace

Přední celky tuzemské Fortuna:ligy SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň se dohodly ohledně perspektivního středopolaře Pavla Buchy na smírném řešení dlouhodobého sporu.

Ten se táhl již od léta 2018, kdy tehdy náctiletý rodák z Mělníka a současný český reprezentant do jednadvaceti let vyměnil Eden za Doosan arénu.

"Kluby SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň a hráč Pavel Bucha se dohodli na smírném řešení sporu týkajícího se ukončení působení Pavla Buchy v týmu SK Slavia a jeho následného podpisu profesionální smlouvy v týmu FC Viktoria Plzeň," zaznělo na obou oficiálních webech.

Vše už bylo dorovnáno také finančně. Obě klubové adresy se však dohodly, že přesnou částku za exboleslavského štírka se sedmdesáti ligovými starty s 17 gólovými zápisy nebudou zveřejňovat.

"V rámci smíru byla urovnána i otázka finanční kompenzace. Podmínky smíru jsou podle dohody zúčastněných důvěrné a žádné další podrobnosti nikdo ze zúčastněných nebude blíže komentovat," vyšlo na stránkách slavia.cz a fcviktoria.cz.

Klient agentury Sport Invest, jehož tržní cena je podle specilizovaného portálu 2,5 milionu eur, má ve Štruncových sadech platnou smlouvu do 30. června 2022.

Elegantní Kayamba musí být i efektivní. Snad bude dál pracovat na koncovce a finálních přihrávkách, říká Guľa

Zdroj: slavia.cz, fcviktoria.cz