"Neoblíbená" Zbrojovka nehodlá platit VAR. Časté chyby už se podle Požára nedají přehlížet...

"Neoblíbená" Zbrojovka nehodlá platit VAR. Časté chyby už se podle Požára nedají přehlížet...

Patnáctá Zbrojovka, která má na sestupové příčky náskok pouhého bodu, je nespokojena s rozhodováním videorozhodčích a systémem VAR.

Jak zaznělo v otevřeném dopise brněnského vedení směřovanému prvnímu muži českého fotbalu Martinu Malíkovi, jenž byl sepsán po prohře v Ďolíčku, moravský klub, který se cítí poškozený, asociaci nehodlá platit právě za videotechnologii.

Za šest jarních utkání, ve kterém u videa bděli Ondřej Cieslar, Jan Machálek, Pavel Franěk, Pavel Orel, Jan Petřík a Ondřej Lerch, má brněnský celek poslat na Strahov sumu 35 tisíc korun a v opačném případě hrozí výrazné sankce, které mohou v případě nejhoršího možného scénáře vyústit až v odpočet bodů či vyřazení z FA.

"Na našem postoji trváme," uvedl na serveru aktualne.cz sportovní ředitel Tomáš Požár, jenž po klání se Zlínem v rámci 19. kola podával i protest. "Nesouhlasíme s tím, považujeme tohle rozhodnutí za chybné. VAR chybuje velmi často, to se přece nedá přehlížet," kroutil hlavou exsparťanský funkcionář, jehož slova publikoval portál aktualne.cz.

To, že by v zákulisí stále tahali za nitky kolegové stíhaného Romana, si Požár nemyslí. "Nechci tímto směrem přemýšlet. Ani to, co občas někteří fanoušci říkají, že Zbrojovka nepatří mezi oblíbené kluby," přidal podřízené majitele Václava Bartoňka, jehož slova nabídlo aktualne.cz.

Rozhořčena je i hráčská kabina, která se aktuálně připravuje na sobotní střet s Viktorií Plzeň. "Nebaví mě to. Je to několikáté utkání po sobě, kdy nám VAR rozhoduje zápas. Prý to ofsajd nebyl, ale jsou to nuance, rozhodující momenty, které jsou vždy na jednu stranu. Když se může sudí rozhodnout a je to vždycky proti nám, tak je to samozřejmě ubíjející. Jako když chodíš každý den do práce a šéf tě tepe, tak takhle se asi cítím," přiznal na aktualne.cz ostřílený kapitán Pavel Dreksa.

Situaci pak okomentoval také jeden z klubových patronů. "Byl to čtvrtý zápas, kdy nám VAR uškodil, ale nejde jen o nás. V každém kole vypluje něco, co není v pořádku. Musíme to nastavit jinak, jinak se z toho zblázníme a sami si VAR zničíme," uzavřel na aktualne.cz odchovanec Brna Petr Švancara.

Glosa Honzy Rajnocha: Z Vrby už je zase vlídný chlap, to o Páníka mám strach. A proč si přeji, aby Slavia dopadla jako my v Palermu?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.