Slovácko loupilo na jablonecké Střelnici, Ševci Poznar s Dramém prodloužili dlouhou negativní sérii Jarolíma

Devět zápasů neporažené Slovácko se v rámci dohrávky osmnáctého kola Fortuna:ligy představilo na jablonecké Střelnici, kde se tak potkaly třetí a čtvrtý tým prvoligového peletonu.

Na první branku utkání se čekalo až do nastavení prvního dějství, kdy se podařilo rozvlnit síť veteránovi Milanu Petrželovi. Ten nedal gólmanu Hanušovi šanci poté, co si narazil míč s Jurečkou.

Deset minut po změně stran šel soubor Petra Rady do deseti. Červenou kartu totiž po tvrdém souboji s Janem Klimentem obdržel Vladimír Jovovič.

Podruhé se uprostřed pracovního týdne měnilo skóre v osmašedesáté minutě, o což se postaral tandem Lukáš Sadílek a Jan Kliment, s tím, že druhý jmenovaný zaznamenal osmou trefu sezony.

Definitivní hřebíček do severočeské rakve zatloukl zhruba deset minut před koncem Rigino Cicilia, který zužitkoval přesný pas Havlíka. Od té doby už nebylo o čem.

Více podstatného už se na trávníku nepřihodilo. Výběr Martina Svědíka dosáhl dvanáctého tříbodového zisku v sezoně a prodloužil svou neporazitelnost již na deset utkání v řadě, s tím, že čtvrtému Jablonci odskočil na rozdíl čtyř bodů.

Doležal, Schranz, Podaný a spol. jsou naopak bez výhry již čtyři utkání v řadě a naposledy se jim povedlo přesně před měsícem těsně skolit Příbram.

O zajímavou zápletku nebyla nouze ani ve druhém středečním duelu, který hostila od 16:00 zlínská Letná. Proti sobě se totiž postavily trápící se výběry Bohumila Páníka a Karla Jarolíma, které čekají na tříbodový zisk deset, respektive jedenáct utkání.

Jediným statistickým zápisem prvního dějství byla žlutá karta osmadvacetiletého obránce Dominika Simerského, který ji od sudího Lerche viděl ve 43. minutě za zákrok loktem.

První gól zápasu se zrodil šest minut po změně stran, kdy využil špatné rozehrávky hostujícího celku nejlepší kanonýr Ševců Tomáš Poznar a žlutomodré poslal do vedení přesnou ranou k levé tyči. Pro někdejšího forvarda Plzně i Baníku se jednalo o osmou trefu ligové sezony.

Do dvougólového vedení mohli jít domácí dvacet minut před koncem. To by však třiadvacetiletý středopolař Youba Dramé nesměl zamířit svůj projektil jen do brankové konstrukce, jíž strážil Jakub Diviš.

Příliš ho to však trápit nemuselo. V 78. minutě si totiž bývalý hráč druholigvého Ústí nad Labem vše vynahradil a svou nebezpečnou levačkou zaznamenal čtvrtý přesný zásah v ročníku.

Byť se ve druhé minutě nastavení zapsali do střelecké listiny také hosté, o což se po asistenci žolíka Malínského postaral Ladislav Takács, více už se na Moravě nepřihodilo. Kontaktní gól režírovaný dvěma kmenovými slávisty totiž přišel až příliš pozdě.

Fastav po zaslouženém skalpu boleslavského mužstva zůstal třináctý, nicméně dvanáctým Bohemians 1905 se přiblížil na rozdíl jediného bodu. Dlouhodobá boleslavská krize naopak nekončí a renomovaný stratég Karel Jarolím už je bez výhry neuvěřitelných deset zápasů. I kvůli tomu je jeho celek až šestnáctý s jednobodovým náskokem na dva nejhorší celky soutěže, jimiž jsou Příbram s Opavou.

Středeční dohrávky:

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 0:3 (0:1)
Branky: 45. Petržela, 68. Kliment, 79. Cicilia. ŽK: Hofman, Slovácko, Jurečka. ČK: Jovovič. Hocek – Dobrovolný, Hock.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Schranz (80. Podaný), V. Kubista (46. R. Hrubý), Kratochvíl (46. Pleštil), Jovović – Doležal.

1.FC Slovácko: Nemrava – Šimko, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček, Havlík (89. Kubala) – M. Petržela (81. Jakub Rezek), L. Sadílek (70. Kohút), Jurečka (81. Reinberk) – Kliment (70. Cicilia).

FC Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 51. Poznar, 78. Dramé - 90. Takács. ŽK: Simerský - Mašek, Šimek. Rozhodčí: Lerch - Kubr, Mikeska.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Fantiš, Simerský, P. Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký  (73.Čanturišvili)– Dramé, Poznar (89. Vraštil), Potočný (82. Jiráček).

FK Mladá Boleslav: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka, Preisler – Takács, Dancák – Skalák (55. Malínský), Ladra, (76. Mašek) Zmrhal (76. Fulnek) – Michal Škoda (81. Drchal).

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHY 7 SE K NÁM STAVÍ DOST MACEŠSKY, ÚPLNĚ SI NÁS TU NEPŘEJÍ, PŘIZNAL GENERÁLNÍ ŘEDITEL SPARTY