Hoftych pomocí roušky opět kritizoval vládní nařízení. Mrzelo jej, že Liberec nedal více než čtyři góly

OBSAHUJE OHLASY

Po výhře na hřišti Viktorie Plzeň zaujal liberecký trenér Pavel Hoftych v pozápasovém interview rouškou s nápisem "Nechte děti trénovat a soutěžit". Podobnou kritiku nesmyslných vládních nařízeních, které kvůli epidemii Covid-19 zakazují zdravým lidem sportovat, si neodpustil i po vítězství s Pardubicemi.

Zatímco všichni ostatní měli v interview ochranu úst formou respirátoru, liberecký trenér přišel s rouškou, tedy spíše šátkem, který by novým hygienickým standardům zcela jistě nevyhovoval. Zaujal ale hlavně nápis na šátku, který byl tentokrát "Sport = Imunita. Nechte děti sportovat!"

Do vlády si tentokrát v interview ale nerýpnul. Držel se pouze hodnocení zápasu s Pardubicemi. Liberec zvítězil díky povedené první půli, po které vedl už 4:0. Šance měl i ve druhém poločase, efektivitu ale nechali Hoftychovi svěřenci zjevně v kabině a nakonec tak Slovan zvítězil "pouze" 4:1. Dva góly vstřelil Michal Sadílek, dvě trefy obstaral Ondřej Karafiát.

Právě dva dvougóloví střelci byli podle Hoftycha klíčem k úspěchu. "Sadílek je poctivý hráč, dnes nám hodně pomohl. Skvělý výkon podal i Karafiát, dal dva góly, ale zvládal i defenzivní povinnosti," začal Hoftych s hodnocením. "Jsem rád, že jsme dali tolik gólů, v druhém poločase jsme tak mohli hodně protočit sestavu," okomentoval Hoftych stručně výkon svých svěřenců.

Zcela spokojený ale s průběhem zápasu nebyl. Mrzely ho hlavně neproměněné šance ve druhé půli. "Rozdíl mohl být ještě vyšší. Ale samozřejmě jsme rádi i za vítězství 4:1," nechal se slyšet šéf Mosquery, Rabušice, Rondiče a spol.

Trenér Pardubic Jiří Krejčí paradoxně úplně naštvaný nebyl. "Ve druhém poločase se náš výkon zlepšil, do utkání jsme ale de facto vstoupili až za stavu 3:0, kdy jsme museli zasáhnout do sestavy," mrzelo trenéra ligového nováčka. Kvůli mizerné první půli se příliš nerozčiloval. "Ale určitě to byl nejhorší poločas za dobu, co trénuji Pardubice," přiznal Jiří Krejčí.

Reportér se jej následně dotázal, proč se do základní sestavy stále neprokousal nejlepší střelec týmu David Huf, jenž je stále pouze náhradníkem. "Má budoucnost, odehrál dobré utkání, ale rozhodnu si o tom sám a ne tak, jak často píšete vy novináři," uzavřel rozhovor nepříliš spokojený trenér poraženého celku.

zdroj: ČT sport