Guardiola má starosti. Na rozdíl od Kloppa či Rodgerse ale pouze příjemné

Guardiola má starosti. Na rozdíl od Kloppa či Rodgerse ale pouze příjemné

Návrat Sergia Agüera přidělal Pepu Guardiolovi starosti. Co by ale za ně v současné situaci dali Jürgen Klopp či Brendan Rodgers. 

Manchester City porazil o víkendu West Ham a připsal si svou dvacátou výhru v řadě. Stále může získat všechny čtyři trofeje, ve hře jsou totiž Citizens i ve všech pohárech.

Po čtyřech měsících se navíc do základní sestavy City vrátil uzdravený kanonýr Sergio Agüero. Tím ale Pepu Guardiolovi přidělal starosti.

"Chceme mu pomoci, ale Raheem, Phil a Bernardo nehráli. Snažím se to zvládnout tak, aby se do kolotoče zapojili všichni a aby toho byli součástí," prohlásil po úspěšném duelu s Kladiváři Guardiola.

"Někteří hráči si zasloužili hrát, ale nehráli. Proto je to velmi obtížné v takovém případě, kdy máte silný tým. Musíte být trpěliví a využívat dobré okamžiky. Hráči, kteří podávají dobré výkony, mají samozřejmě větší šanci než ostatní. Sergio nehrál rok, to je hodně času. Hrál dva, nebo tři zápasy, pak se znovu zranil," připomněl dlouhou absenci argentinského kanonýra.

Agüero měl nejprve zraněné koleno, po operaci a následném návratu si poranil podkolenní šlachu a poté ještě přišel koronavirus. Pep Guardiola každopádně svému střelci věří a doufá, že v zásadních okamžicích této sezóny se ještě ukáže.

"Má zvláštní talent a kvalitu. Určitě pomůže. Samozřejmě ale potřebuje čas. Pozitivní je, že odehrál 50-60 minut, to je dobré pro jeho nohy. Musí ale pokračovat v tréninku a být pozitivní. Budou totiž zápasy, které budou velmi obtížné a my jej budeme potřebovat. Ví od prvního dne, že je tím nejlepším, kdo může vstřelit branku. Je pro nás velmi důležitý, nejdůležitější osobou pro tento klub. Byl součástí veškerého úspěchu tohoto klubu," dodal na adresu dvaatřicetiletého Argentince Pep Guardiola.