Trénovat Spartu je přáním většiny trenérů, i mým. U mne to potrvá ještě dost let, tvrdí Řepka

Trénovat Spartu je přáním většiny trenérů, i mým. U mne to potrvá ještě dost let, tvrdí Řepka

Internacionál Tomáš Řepka (47) odehrál po návratu ze zahraničí ve Spartě dalších pět sezon, během nichž zažil na trenérské lavičce Stanislava Grigu, Michala Bílka, Vítězslava Lavičku, Jozefa Chovance i Martina Haška.

Kouče "jeho" Sparta ale mění často za celou éru Daniela Křetínského, který vstoupil na Letnou uprostřed roku 2004. "Už těch pět, co jsem zažil já, je hodně. Za šestnáct let není osmnáct trenérských změn zrovna malé číslo. A nevedlo to, až na výjimky k žádným velkým úspěchům. Sparta ztratila svoje výsostné postavení, které v lize měla spoustu let. I já jsem zažil, že druhé místo, natož pak ještě horší, bylo bráno jako neúspěch. Však také na trofej, myslím tím loňský domácí pohár, čekala šest let a na titul se to dál protahuje," připomněl v interview pro sport.cz bývalý stoper Fiorentiny a West Hamu United.

Když dorazil do slavného "S" před pár týdny Pavel Vrba, exreprezentant prohlásil, že jde po dlouhé době o krok správným směrem. "Myslím si, že od vedení to byl po dlouhé době správný krok. Řekl bych od doby Michala Bílka a druhého angažmá Víti Lavičky. Vrba je trenér, který za sebou má úspěchy. Mužstva, která vedl, hrála nejen pěkný fotbal, ale i vyhrávala trofeje. Věřím, že když dostane čas, dokáže to i se Spartou. V případě Pavla Vrby kritiků podle mne bylo až moc, a že mi vytýkali jeho obhajobu? Z toho si nic nedělám. Ve fotbale neplatí, že nemožné uděláte ihned a zázraky do tří dnů, jak se říká. Už v prvních zápasech ale bylo znát, že chce hrát ofenzívní fotbal s góly a vyhrávat, při tom na změny stylu nemá prakticky čas. Věřím, že jeho filozofie se projeví ve hře Sparty ještě víc, jakmile bude prostor s mužstvem pracovat," doplnil sportem.cz citovaný zadák TJ Sokol Červené Janovice.

Sám by se jednou trenérské lavičce ve Spartě také nebránil. V nejbližších letech to však ještě nebude. "Pochopitelně, že trénovat Spartu je přáním většiny trenérů, i mým. U mne to potrvá ještě dost let. Zatím studuji licenci B, pak musím vystudovat licenci A, což také potrvá nějaký rok. A po čase ještě profesionální licenci. Trenéřina mě fakt chytla. Časový horizont si nedávám, ale líbilo by se mi vést jednou Spartu," uzavřel někdejší střední obránce Baníku i Českých Budějovic, jehož vyjádření vyšlo na portálu sport.cz.

Tvrdíkovu Slavii na Hradě chválili Zeman i Číňané. Hráči vraždili neviňátka. A MOL Cup úpí

Zdroj: sport.cz