Lavičkovo smutné jaro. Neuspokojivé výsledky mu odvály další zahraniční angažmá

Lavičkovo smutné jaro. Neuspokojivé výsledky mu odvály další zahraniční angažmá

Dva roky a dost. Uznávaný trenér Vítězslav Lavička již není trenérem fotbalistů Vratislavi. Osudným se mu stalo krajně nepovedené jaro.

Další zahraniční štace, která skončila opět dříve, než se všeobecně čekalo. Vítězslav Lavička opouští trenérský trůn ve Vratislavi. Sedmapadesátiletý odborník se na nelehkou misi vydal v lednu 2019, kdy přebíral skomírající celek na hraně sestupu. Společně s oblíbeným spolupracovníkem a asistentem Zdeňkem Svobodou ovšem Slask nakopli a začali přetvářet ve štiku ligy.

V prvním ročníku se jim podařilo Vratislavi zachránit, v té minulé už bojovali o poháry a uzmuli pátou příčku. Letošní jaro ovšem znamenalo tvrdé prozření, když Slask v osmi zápasech pouze jednou vyhrál a čtyřikrát remizoval. Vedení ambciozního celku proto neváhalo „Děkujeme trenérovi i jeho spolupracovníkům a přejeme jim hodně úspěchů v další kariéře,“ zní v gentelmanském prohlášení ke konci dvouleté Lavičkovi éry.

I přes smolný konec druhého zahraničního angažmá není pochyb, že o někdejšího lodivoda Sparty, Sydney a reprezentace do 21 let, bude velký zájem. Uloví jej některá z tuzemských značek?

Zdroj: Deník Sport, Twitter