Rosický si na Letné pojistil 5 mladíků a zahájil jednání s Hložkem. Teď Vrbu seznámí se strahovskými talenty

Rosický si na Letné pojistil 5 mladíků a zahájil jednání s Hložkem. Teď Vrbu seznámí se strahovskými talenty

Druhý tým soudobé Fortuna:ligy z Letné se ve třetí březnové dekádě pochlubil prodloužením kontraktů hned s pěti perspektivními hráči.

Sportovní úsek na čele s Tomášem Rosickým se domluvil na pokračování spolupráce s Františkem Kotkem, Adamem Gabrielem, Tomášem Wiesnerem, Martinem Vitíkem i Ladislavem Krejčím mladším.

Fotbalistům je mezi osmnácti a třiadvaceti lety, s tím, že k tomuto datu všichni působí ve strukturách slavného "S" a nejsou rozeseti po hostováních. Někteří z nich už pevnou součástí áčka Pavla Vrby jsou, zbytek čerpá zkušenosti s prvním týmem alespoň díky tréninkovému režimu.

"Progres našich talentů, ať už jsou v A-týmu, béčku, na Strahově v akademii, nebo na hostování, hodně sledujeme. Budoucnost klubu představují do velké míry mladí hráči, kteří se pravidelně zlepšují a jejich vývoj jde správnou cestou. Nesoustředíme se proto jen na vyjednávání s těmi, kterým končí smlouvy, ale průběžně připravujeme nové kontrakty pro hráče, u kterých sledujeme progres. Dalším krokem v této strategii bude ambice prodloužit smlouvu s Adamem Hložkem. Jednání o prodloužení smlouvy už jsme zahájili," informoval sportovní ředitel Rosický, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Koncept v podobě sázky na mladou krev na Praze 7 pokračuje. "Pro kluky z mládežnických výběrů je teď sice obecně složitá doba, nehrají zápasy, v poslední době většina trénuje téměř jen individuálně. Ale to, že nám na práci s talentovanými hráči záleží, by měli vnímat a mělo by to pro ně představovat velkou motivaci. O využití mladých hráčů v A-týmu pravidelně debatujeme s Pavlem Vrbou. Do tréninkového režimu jsou zapojení i další mladí kluci, teď v reprezentační pauze bude příležitost, aby se kouč seznámil s dalšími strahovskými talenty," přidal na sparta.cz "Rosa".

Oscar? Některé věci má neuvěřitelné. dřímá v něm obrovský potenciál, mnohem větší, než dosud ukázal

Zdroj: sparta.cz