Nová aréna pro Votroky je nejblíž, co kdy byla. Šéf Jukl už v hlavě nosí varianty na dvouletý azyl...

Nová aréna pro Votroky je nejblíž, co kdy byla. Šéf Jukl už v hlavě nosí varianty na dvouletý azyl...

Nová multifunkční aréna pro východočeské Votroky, kteří pod trenérem Zdenkem Frťalou patří k favoritům na postup do nejvyšší soutěže, je zase o něco blíže. 

Rada města Hradce Králové totiž doporučila zastupistelstvu uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont a pokud to bude poslední březnové odhlasováno, stavbě už nebude stát v cestě vůbec nic.

Radost z toho pochopitelně má i optimisticky naladěný generální ředitel Hradce Richard Jukl, jenž uvedl, že je vše v cílové rovince a nyní už by nedávalo smysl, kdyby to nedopadlo.

"Stavba stadionu je nejblíž, co kdy byla. Samozřejmě platí, že dokud není podepsaná smlouva s dodavatelem, ještě není hotovo. Na druhou stranu, před rokem a půl, když město vypsalo výběrové řízení, myslel jsem si, že už máme vyhráno – a to jsme neměli. Můžu porovnávat, co se za ta léta událo, a vidím, že teď už je stadion opravdu v cílové rovince. Teď jen proběhnout páskou. Dávám do toho selský rozum. Byl tady projekt, který nebylo možné zrealizovat za 600 milionů, teď je na stole projekt, který je podle mých informací ještě lepší, a je levnější. Nedávalo by podle mě smysl, kdyby to nedopadlo. Je tady investor, který stavět chce, je tady projekt i firma, která se do rozpočtu stanoveného městem vejde – to je všechno, co je ke stavbě potřeba," pronesl na webu fchk.cz funkcionář.

 Proč ale vše trvalo tolik let? "Já jsem z toho možná nejvíc otrávený. Frustrace je obrovská, když člověk tolikrát vidí světlo na konci tunelu, a to nakonec zhasne. Je pravda, že tahle věta zaznívala, ale teď už opravdu zbývá, v uvozovkách, jenom rozhodnutí zastupitelstva a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Snad už nic jiného. Věřit každopádně začnu ve chvíli, kdy bude podepsaná smlouva mezi investorem a dodavatelem a nabude právní moci. Na tohle téma bych mohl psát knihu, protože jsem přípravné práce na všech projektech sledoval. Každý projekt měl nějaké úskalí – problémy s územním řízením, se stavebním rozhodnutím, s kvalitou projektu při druhém výběrovém řízení a tak dále. Když staví město, nikdy to nebude tak jednoduché, jako když něco buduje soukromá firma. Podle mých informací je ale tenhle projekt na takové úrovni, že by na něj mohli být Hradečáci hrdí. Pokud se povede stadion postavit, budeme si moct říct, že těch dvanáct let čekání za to stálo," přidal na klubovém webu někdejší záložník Hradce, Drnovic či Českých Budějovic.

A kde bude tým po startu stavebních prací hrát? "Tohle už řešíme delší dobu. Minimálně dva roky to máme v hlavě. Všechno se bude odvíjet od toho, jakou soutěž budeme hrát – pevně věřím, že to bude první liga. Připravujeme se a jsme si vědomi toho, že když se bude stavět, budeme muset tak jako tak na dva roky do azylu. Varianty pro první i druhou ligu v hlavě máme, ale zatím čekáme na rozhodnutí zastupitelstva a ÚOHS a také na to, v jaké soutěži budeme," zakončil na fhk.cz šéf momentálně třetího celku druholigové tabulky, který ztrácí na vedoucí Líšeň dva body.

Glosa Honzy Rajnocha: Kauza Kúdela? Za všechno může celková hra Rangers! A Gerrard mě zklamal...