Gebre Selassie o kauze v Glasgow: Vypadá to, že někdo lže, nebo došlo k strašnému nedorozumění

Gebre Selassie o kauze v Glasgow: Vypadá to, že někdo lže, nebo došlo k strašnému nedorozumění

Ostřílený Theodor Gebre Selassie, jenž brzy završí devět let ve Werder Brémy, v minulosti prošel i Slavií, ze které odcházel do Slovanu Liberec v roce 2008.

Řešila se v Německu kauza jeho bývalého celku v rámci Evropské ligy, kdy měl Ondřej Kúdela údajně rasisticky urazit Glena Kamaru, jenž se mu následně pomstil v útrobách Ibrox Stadium pěstí?

"Probíralo se to, ale spíš bych řekl, že na popud nás, mě a Jirky Pavlenky. Protože neřekl bych, že se o tom nějak extrémně hodně píše, ani jsme to nějak nevyhledávali. Teoreticky je možné, že o tom někdy nějaká zmínka byla, ale nebylo to žádné velké téma. Protože to by člověk neminul. Ale jinak je to taková nešťastná situace, která je těžká na posouzení. Vypadá to, že někdo lže, nebo došlo k strašnému nedorozumění, jazyková bariéra, kdo ví. To je těžko říct," krčil rameny v interview pro portál seznamzpravy.cz exreprezentant.

Je xenofobní chování v roce 2021 tématem i v bundeslize, nebo už nikoliv? "Myslím, že to je téma, kterému se nevyhnete v žádné zemi. Shodou okolností na toto kolo, co se hrálo, vyšel mezinárodní den boje proti rasismu. A zrovna nám to vyšlo, že jsme měli také kampaň. Dělali jsme různé spoty, pobíhali jsme s tričky proti rasismu. A musím říct, že Werder, jako klub, se k rasismu staví tak, jak by měl. Negativně. Takže je to hodně vidět. To se netýká jen rasismu, ale i homofobie a dalších témat," uzavřel čtyřiatřicetiletý krajní obránce, jehož názor vyšel na serveru seznamzpravy.cz.

Ještě k neutichající mezinárodní kauze „Kamara vers. Kúdela“: Je taktika Slavie správná?

Zdroj: seznamzpravy.cz