Překvapení se nekonalo. Spartu nasměrovali k výhře nad Viktorií Žižkov Hložek, Zahustel a Souček

Překvapení se nekonalo. Spartu nasměrovali k výhře nad Viktorií Žižkov Hložek, Zahustel a Souček

Poslední březnový pátek na sebe na Strahově narazil druhý tým první ligy s šestým celkem druhé nejvyšší soutěž, čili Sparta a Viktoria Žižkov.

Hosté, kteří na startu jara zaváhali jak s Chrudimí tak s Prostějovem, se možná trochu překvapivě ujali vedení již v první minutě když jim vyšel hned první útok.

Autorem trefy byl jednadvacetiletý ázerbajdžánský forvard Ferid Nabiyev, jenž v tomto ročníku FNL dosud naskočil jen na 365 minut volného času a kterého svého času přivedla do tuzemského prostředí Slavia.

Pro dvaadvacetiletého gólmana Františka Kotka, jenž hájil branku sparťanského áčka poprvé od začátku utkání, šlo na úvod o velmi studenou sprchu.

Síť ovšem rozvlnilo také slavné "S", o což se devět minut před koncem prvního dějství postaral osmnáctiletý teenager Adam Hložek, pro nějž šlo o premiérovou trefu po návratu ze čtyřměsíční marodky.

Ofenzivní talent souboru Pavla Vrby si zpracoval míč ve vápně, následně se zbavil bránícího hráče a skóre srovnal křížnou střelou po zemi k pravé tyči.

Po hodině hry došlo v mužstvu favorita k velké obměně. Trávník opustili Vindheim, Wiesner, Dočkal, Plavšić a Hložek a na hrací plochu místo nich nastoupili Zahustel, Dudl, Sejk, Frýdek a Novotný. Prvně jmenovaný žolík se pak dokázal zapsat do střelecké listiny nedlouho po svém příchodu na hřiště a dokonal obrat.

Další masivní výměna sil proběhla dvacet minut před koncem. Šanci mimo jiné dostal i zdravotními problémy srážený stoper Filip Panák, pro nějž šlo o zápasovou premiéru za první tým Sparty.

Závěrečnou třetí trefu do žižkovské sítě zařídil z úspěšně proměněného pokutového kopu Souček a jeho chlebodárce se naladil na další přípravu ovládnutím malého derby. Zatímco Sparta narazí po repre pauze na Teplice, žižkovskou družinu kouče Davida Oulehly čeká napravování reputace v Hradci Králové.

Páteční příprava:

AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 3:1 1:1)
Branky: Hložek, Zahustel, Souček (pen.) - Nabiyev.

Sestava Sparty: Kotek - Vindheim, Souček, Lischka, Polidar - Wiesner, Sáček, Trávník, Dočkal, Plavšić - Hložek.

Sparta pro Gabriela znamená mnohem víc, než pro normální kluka: Lepší podmínky nikde jinde v Česku nejsou