Votroci nekompromisně přejeli Jihlavu a vrátili se na první místo druholigové tabulky

Votroci nekompromisně přejeli Jihlavu a vrátili se na první místo druholigové tabulky

Poslední březnové pondělí roku 2021 proti sobě svedlo v rámci čtrnáctého kola Fortuna:národní ligy Hradec Králové a Vysočinu Jihlava.

Na všesportovním stadionu byl favoritem domácí soubor řízený koučem Zdeňkem Frťalou, který přezimoval na první příčce a po úvodu jara se propadl na třetí pozici.

První a poslední trefa prvního dějství se zrodila v 18. minutě a postarali se o ni Votroci, respektive jihlavský zadák Filip Vedral, jenž překonal vlastního brankáře Číže nešťastnou hlavičkou po rohovém kopu.

Soubor trenéra Křečka z Vysočiny mohl vyrovnat minutu před odchodem do kabin, ale ve dvojšanci proti brankáři Reichlovi neuspěli ani Patrák, ani Klobása, jenž nedokázal trefit z části odkryté zařízení.

Také druhou branku Votroků přivál rohový kop, jehož autorem byl ostřílený Jakub Rada. Míč se poté dostal až k Denisi Donátovi, pro nějž už nebylo problém dopravit míč do jihlavské svatyně.

Na rozdíl tří branek zvýšil po centru Mejdra hlavičkovým pokusem Adam Vlkanova, jenž definitivně rozhodl. Po hodině hry se pak povedla technická střela do šibenice Eriku Prekopovi a už nebylo o čem.

Ambiciózní Jihlavě to v odvetné části ročníku vůbec nejde. Zatímco se Slavojem Vyšehrad nečekaně remizovala, s Ústí nad Labem dokonce prohrála a po výprasku z východních Čech si zřejmě může nechat o postupu mezi elitu pouze zdát.

FNL - 14. kolo:

FC Hradec Králové - FC Vysočina Jihlava 4:0 (1:0)
Branky: Vedral (vlastní), Donát, Vlkanova, Prekop. ŽK: Leibl - Číž, Patrák. Rozhodčí: Petřík – Blažej, Mojžíš

FC Hradec Králové: Reichl – Mejdr, Donát, Leibl (79. Soukeník), Urma – Kodeš (86. Kejř), J. Rada – Prekop (76. Mahr), P. Dvořák, Vlkanova (C) (76. Záviška) – Vašulín (86. Kateřiňák).

FC Vysočina JihlavaČíž – T. Svoboda, Vedral, T. Vlček, Horák – Křivánek (62. Ševčík), Shudeiwa (76. Ritter), Lacko (C), Peřina (46. Selnar) – Patrák (76. Pojezný) – Klobása (66. Tureček).

Nová aréna pro Votroky je nejblíž, co kdy byla. Šéf Jukl už v hlavě nosí varianty na dvouletý azyl...