Profi fotbalu mává i jednatřicetiletý Kerbr, áčko Sigmy ovšem neopouští. Jaká role ho čeká?

Profi fotbalu mává i jednatřicetiletý Kerbr, áčko Sigmy ovšem neopouští. Jaká role ho čeká?

Zatímco před pár dny ukončil svou profesionální kariéru třicetiletý útočník Lukáš Železník, jenž naposledy kopal první ligu v Opavě, tento týden na něj navázal jen o rok starší obránce Milan Kerbr, jenž v současném ročníku Fortuna:ligy neodehrál za svou Sigmu ani minutu.

S vedením hanácké značky se dohodl na tom, že struktury klubu neopustí, ale že se zařadí do realizačního týmu jakožto nový asistent Radoslava Látala, jemuž by měl vypomáhat minimálně do konce sezony 2020/2021.

"S Milanem jsme o jeho působení v A mužstvu několikrát hovořili. Vlivem zranění zad a problémů s ním spojených nemohl být Milan trenérům hráčsky plně k dispozici. Vyjádřil však přání v týmu zůstat a zapojit se jiným způsobem. Domluvili jsme se proto i s trenérem Látalem, že do konce této sezóny bude trenérům pomáhat v rámci přípravy a vedení tréninků. Tato asistentská činnost Milana baví, rád by se jí věnoval i v budoucnu. V létě mu jako hráči končí smlouva, proto jsme si vzájemně chtěli vyjít vstříc a vymysleli toto řešení," pronesl na webu sigmafotbal.cz manažer Ladislav Minář.

Trable se zády trápily bývalého borce Slovácka, Mostu, Liberce i Apollonu Limassol již delší dobu a tak měl o své budoucnosti na Andrově stadionu čas přemýšlet. "Zdravotní stav mi bohužel nedovolí hrát na té nejvyšší úrovni. Rozhodl jsem se tedy ukončit profesionální kariéru. O mém stavu jsme se bavili s trenérem Látalem. Věděl, že chci po kariéře trénovat a nabídl mi, jestli bych nechtěl přejít z kabiny hráčské do kabiny trenérské. Moc mě to potěšilo, hned jsem trenérovi poděkoval a rozhodl jsem se během pár minut. Už během mého působení ve Slovácku jsem věděl, že po konci kariéry chci zůstat u fotbalu jako trenér. V Liberci jsem si začal dělat licence, chci v tom pokračovat a dále se vzdělávat. Za těch pár dní, co jsem v pozici trenéra u áčka Sigmy, musím říct, že mě to strašně baví a naplňuje. Je fajn, že si tímto způsobem mohu k trénování více přičichnout," přidal na oficiálních stránkách sám syn vicemistra Evropy z roku 1996.

Kerbr ml. tak navázal na další bývalého fotbalisty Sigmy, kteří se věnují trénování. Tomáš Janotka vede devatenáctku, Roman Sedláček zase osmnáctku, Martin Blaha koučuje brankáře dorostu, Tomáš Lovásik šéfuje gólmanům v áčku a Michal Kovář s Martinem Kotůlkem předávají své zkušenosti v Regionální fotbalové akademii Olomouckého kraje.

Absolutní rekordman Klokanů? Lhal bych, kdybych tvrdil, že po této metě nepošilhávám, říká Bartek

Zdroj: sigmafotbal.cz