Věřím, že když dáme balon na zem, tak jsme schopni v Edenu uspět, říká před derby Dočkal

Věřím, že když dáme balon na zem, tak jsme schopni v Edenu uspět, říká před derby Dočkal

Kapitán Sparty Bořek Dočkal uvedl, že on i jeho spoluhráči na hřišti proti Jablonci cítili, že jsou lepším týmem a že to zvládnou. Protože se tak nakonec i stalo prostřednictvím výsledku 4:1, zkušený záložník mohl být se splněným úkolem v podobě postupu mezi nejlepší čtyři kluby MOL Cupu spokojen.

Jak komentoval to, že Adam Hložek zahodil celou řadu šancí? "Myslím si, že to je prostě jeden zápas blbec, kdy se to takhle sejde, i kdyby měl třeba další dvě tří šance, tak to možná nedá. Hlavní je, že se do těch situací dostal a v podstatě je všechny vyřešil dobře, až na to samotné zakončení. Ale to je opravdu jenom otázka toho jednoho zápasu, že neproměnil tu první šanci a pak už nad tím moc přemýšlel. To se pak projeví i při dalších šancích. Ale říkám, všechno vyřešil správně, až na to, že netrefil bránu. Je mi to za něj líto, protože dobře pracoval, ale myslím si, že ho to nijak nepoznamená, příští zápas to může úplně jinak," pronesl na webu sparta.cz člen širšího kádru reprezentace.

Nic nevyčítal ani dalšímu mladíkovi - střednímu obránci Martinu Vitíkovi, jenž v áčku vyrobil první velkou chybu. "Viťas odehrál skvělý zápas, jedna chyba se může stát každému. Tak to myslím vnímá i on, i ten tým se na něj snažil tak působit. To se prostě stane. Jeho poslední dva výkony byly jinak velmi dobré, pomáhal nám v rozehrávce, hrál míče nahoru. Byl jsem nadšený z toho, jak Viťas poslední dva zápasy odehrál. Jedna chyba se prostě stane," přidal středopolař se zkušenostmi z turecké, norské, americké i čínské nejvyšší soutěže.

Chuť na obhajobu triumfu v domácím poháru je velká. "Samozřejmě velká, zvlášť, když už jsme takhle daleko a cítíme, že naše forma pořád stoupá. V zápasech jsme si víc a víc jisté sami sebou a svými výkony. Teď jenom čekat, jak to vyjde s losem, v tom je pohár složitý. Postoupily samé kvalitní týmy, takže to bude ještě náročné. Čekají nás dva těžké zápasy. Los neovlivníme, nemůžeme podcenit žádného soupeře. Ale samozřejmě by bylo fajn, kdyby to zase vyšlo tak, že bychom hráli doma. To, že hrajeme lepší fotbal a vytváříme si tolik šancí, je hodně i o tom, že se nám výrazně zlepšilo hřiště. U každého venkovního zápasu je riziko, že hřiště nebude tak dobrá a takový fotbal tam hrát nepůjde. Za týden nás čeká zápas v Jablonci, tam to bude stejný soupeř, ale očekávám úplně jiný zápas, protože jsou tam hodně rozdílné podmínky," zaznělo z úst Dočkala na stránkách sparta.cz.

Zřejmě nejtěžší zkouška výkonnosti přijde v neděli ve vršovickém Edenu proti šlapající Slavii. Pojede na Sinobo Stadium Sparta s největším sebevědomím za poslední dva roky? "Těžko to takhle hodnotit. Víte, jak to v derby je, kolikrát ani nerozhoduje to, v jakém je kdo rozpoložení nebo jaké má k dispozici hráče. Je to úplně jiný zápas. Samozřejmě je fajn, že tam jedeme s tím, že víme, že se nám daří. Ty poslední zápasy jsme zvládali dobře a vytvářeli jsme si hlavně hodně šancí. Teď to bude jenom na nás, přenést to i do toho derby. Nejet tam jen bojovat, ale snažit se je porazit fotbalem, ne soubojovostí. Samozřejmě se soubojům nevyhneme, ale věřím, že když dáme balon na zem a budeme se snažit hrát tak, jako v těch posledních zápasech, tak jsme tam schopni tam uspět," ukázal sebevědomí dvaatřicetiletý špílmachr, jehož názor vyšel na sparta.cz.

Krejčí mladší? Někdy rapl s řepkovskými manýry, který si ale prý říká o Euro...

Zdroj: sparta.cz