Vrba se snažil zůstat optimistou: Sparta má čtyři nebo pět zajímavých mladých hráčů, kteří jdou nahoru

Vrba se snažil zůstat optimistou: Sparta má čtyři nebo pět zajímavých mladých hráčů, kteří jdou nahoru
OBSAHUJE OHLASY

Pavel Vrba už ví, jaké je to na sparťanské lavičce zažít první neúspěch. Přišel v jeho devátém utkání a v rámci 298. derby se Slavií v Edenu, s tím, že si hosté, kteří byli nebezpeční pouze v úvodních patnácti minutách, odvezli dvougólovou prohru.

"Je top soupeř v Evropě, nejen v české lize. Je to mužstvo, které má v poslední době velké úspěchy. Dostali se do poslední osmičky v Evropské lize, hráli 1:1 na Arsenalu. Možná mají obrovskou šanci se dostat mezi nejlepší čtyři v Evropské lize. My jsme hráli proti soupeři, který kraluje v české lize a je úspěšný i v evropských pohárech. Pro nás to měla být zkouška, abychom si ověřili, jak na tom doopravdy jsme. V lize jsme měli velice dobré výsledky a hra byla z naší strany velice dobrá. O to víc mě mrzí, že jsme začátek utkání neuhráli líp. Pro nás by to bylo obrovské povzbuzení. Začínáme tam, kde jsme. Teď nás čekají zase těžší soupeři v české lize. Máme Plzeň nebo Jablonec. To jsou soupeři, kteří jsou v tabulce nahoře. Uvidíme, jak to zvládneme," pronesl Vrba, jehož stanovisko nabídl web sparta.cz.

Stejně jako proti Jablonci, také proti Slavii zahazoval šance zejména Adam Hložek. Nemůže to být varování? "My si hlavně musíme uvědomit, že Adam Hložek má osmnáct roků. Je to obrovsky talentovaný hráč. Věřím, že má před sebou zajímavou budoucnost. Už jsem to říkal po zápase s Jabloncem, až začne proměňovat šance, tak si myslím, že to bude top hráč v Evropě a bude se prosazovat i v top soutěžích. Samozřejmě je důležité, aby to začal proměňovat a pomohl nám. Potom se může odrazit do nejtěžších soutěží v Evropě," zaznělo z úst exreprezentačního kouče, jehož vyjádření vyšlo na stránkách sparta.cz.

Ladislav Krejčí mladší, který v minulých zápasech produktivně exceloval, dostal poměrně brzy žluté varování a ve zbytku derby už se musel krotit. "Nemyslím si, že by Láďa byl zablokovaný kvůli žluté kartě. Je to hráč, který prokazuje svou kvalitu. I v tomto zápase měl momenty, kdy hrál přímočaře. Možná mohl být někdy přesnější a bylo by to ještě lepší. Sparta má čtyři nebo pět zajímavých mladých hráčů, kteří jdou nahoru," přidal na sparta.cz sedmapadesátiletý odborník.

Co vše je potřeba k tomu, aby se letenské "S" dostalo na úroveň svého rivala z Vršovic? "Slavie hlavně získává obrovské sebevědomí ze zkušeností v evropských pohárech. Je úspěšná i v české lize. Pokud bychom postoupili do skupiny evropských pohárů, pro klub by to bylo obrovské plus. Zkušenosti z Evropy nemůžete posbírat v české lize, musíte je sbírat právě v Evropě. Slavia z toho těží," přidal šéf Plavšiče, Karlssona, Vitíka a spol., podle nějž už je závod o možný titul ztracen a potřetí za sebou se bude předávat na Sinobo Stadium. "Rozdíl už je obrovský. Při vší úctě k našim hráčům, musím říct, že Slavia má tak zkušené mužstvo, že si myslím, že tato možnost už nenastane."

Šádkova noční můra! Toto je přehled pěti nejhorších posil vládce Plzně

Zdroj: sparta.cz