Logika zas jednou kroutí hlavou. Kúdela usvědčen nebyl, ale přesto ho stihl velmi tvrdý trest

Logika zas jednou kroutí hlavou. Kúdela usvědčen nebyl, ale přesto ho stihl velmi tvrdý trest

Fotbalová logika zas jednou dostala na frak a mnozí tuzemští fanoušci kroutí nevěřícně hlavou. Čtyřiatřicetiletý stoper pražské Slavie Ondřej Kúdela si nezahraje v reprezentačním ani klubovém dresu v nadcházejících deseti zápasech UEFA. Tvrdý trest nad ním vynesla disciplinární, kontrolní a etická komise UEFA, přestože delegát pověřený vyšetřováním ještě před pár dny poukázal na fakt, že jasné důkazy verbálního ataku s rasistickým obsahem neobjevil.

Kúdela se měl prohřešku dopustit v odvetě osmifinále Evropské ligy na půdě Glasgow Rangers a incidentem se intenzivně zabývala nejen ostrovní média. Zatímco Kúdela za svůj údajný rasistický výrok bude stát deset zápasů, napadení Kamary v útrobách stadiónu vyšlo finského legionáře pouze na třízápasovou stopku.

Komise UEFA uvedla jako důvod vysokého trestu rasistické chování Kúdely a odvolává se na šetření inspektora UEFA Antonia Garcii Alcaraze, který hráčovu výpověď vyslechl a snažil se poskládat všechny důkazy onoho incidentu. Stopka na deset zápasů je přitom ze sazebníku nejnižší možný trest, který podle paragrafu 14 disciplinárního řádu UEFA může vynést.

Trestu neunikl ani útočník Kemar Roofe za brutální faul na brankáře Ondřeje Koláře. Zastavila mu soutěž na čtyři soutěžní zápasy a Rangers navíc za nevhodné chování mužstva dostali pokutu devět tisíc eur.

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.