Jihlava padla s Duklou, Hradec porazil Třinec, Žižkov přelstil Ústí, Líšeň zvládla souboj v Chrudimi

Devatenácté kolo druhé nejvyšší soutěže bylo rozehráno, brněnská Líšeň porazila Chrudim 3:0. Žižkov si poradil s Ústím. Hradec Králové nezaváhal proti Třinci a dále vládne druhé lize. Dukla Praha brala z Vysočiny všechny body.

Boj o čelo Fortuna národní ligy, tím pádem o postup mezi elitu, je poměrně vyrovnaný. Druhá Líšeň se bodově dotáhla na Hradec Králové, ten má ale zatím dvě utkání k dobru. Líšni se na jaře zatím daří a podlehla zatím pouze Vlašimi, v minulém kole ovšem porazila silnou Duklu a nyní si vyšlápla na Chrudim, která letos taktéž hraje nad očekávání. Dvě branky vstřelil líšeňský Málek, jednou se trefil Silný. Líšeň zvítězlia v Chrudimi 3:0 a přiblížila se čelu tabulky, záležet bude ale na budoucích ztrátách Hradce.

Žižkov dokázal v azylu v Proseku vyhrát na jaře teprve podruhé. Proti Ústí nad Labem rozhodla situace z 5. minuty, kdy Mashike Sukisa rozvlnil síť a tím Pražané zlomili prokletí azylu.

Hradec se po výhře 1:0 nad Třincem osamostatnil na čele tabulky na rozdíl tří bodů a jednoho zápasu k dobru. Výhru Votroků trefil ve 33. minutě po faulu na Prekopa z pokutového kopu Jakub Rada.

Dukla zvítězila po čtyřech zápasech. S koučem Pilným Pražané zajeli pro body do Jihlavy, kde díky brance Lukáše Buchvaldka po půlhodině hry urvala nejtěsněji možnou výhru.

Varnsdorf může děkovat za bezbrankovou remízu brankáři Richterovi, který několikrát vychytal hráče Vlašimi.