Arteta věří, že se Aubameyang stihne vrátit ještě do konce sezóny

Arteta věří, že se Aubameyang stihne vrátit ještě do konce sezóny

Gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang se v současné chvíli léčí z malárie, manažer Mikel Arteta ale věří, že už jej brzy bude mít zpátky. 

Pierre-Emerick Aubameyang se během reprezentační pauzy nakazil v Gabonu malárií a v posledních týdnech tak nehrál. V Anglii už se mluvilo o konci sezóny, manažer Mikel Arteta ale věří, že se útočník stihne vrátit ještě před závěrečnými zápasy.

"Doufám, že ano. Už vypadá mnohem lépe a věřím, že až se začne cítit dobře a znovu získá váhu, kterou ztratil, bude schopen trénovat. Touhu má velkou a já jsem docela pozitivní ohledně jeho návratu," zmínil před dnešním duelem s Evertonem Arteta.

Podle Artety byl Gabonec už i na hřišti a jeho návrat je tak skutečně reálný. "Už jsem s ním mnohokrát hovořil. Včera byl poprvé na tréninku a vypadá to dobře," dodával Arteta s tím, že v závěru sezóny bude Aubameyang nesmírně potřebný.

"Stále ho kontrolují lékaři, chvíli to ještě potrvá. Je těžké projít takovou nemocí, měl během ní pár těžkých okamžiků. My mu ale dáme čas a doufáme, že se co nejrychleji vrátí, protože ho budeme potřebovat," uzavřel Arteta tiskovou konferenci.

 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.