Líšni se první liga vzdaluje, v Brně však nesmutní. S remízou s Žižkovem jsem spokojený, říká Valachovič

Líšni se první liga vzdaluje, v Brně však nesmutní. S remízou s Žižkovem jsem spokojený, říká Valachovič

Brněnský klub z Líšně měl ještě na začátku jarní části druhé ligy slibně našlápnuto za postupem mezi elitu, po několika ztrátách to ale vypadá na postup Hradce Králové. Do konce sezóny je ale ještě dost času.

I druhé místo by byl ale pro poloprofesionální tým velký úspěch. Navíc je otázkou, zda by vůbec Líšeň utáhla první ligu finančně, se Zbrojovkou Brno a brněnským magistrátem si ale domluvila, že by případný prvoligový ročník odehrála v Králově Poli na Srbské. 

Prohra ve Vlašimi a domácí remíza s Viktorií Žižkov teď v pátek ale Líšni první ligu oddálily. Už tak se ale jedná o úspěšnou sezónu na to, že ještě nedávno hrál tento klub třetí ligu nebo divizi. Trenér týmu Milan Valachovič proto remízu s Viktorií jako ztrátu dvou bodů nebral.

Jsem spokojený. Fotbal to byl fantastický, ale hodně těžký." nechal se slyšet kouč brněnského klubu. "Dostali jsme gól po naší chybě, když Pašek nepočítal s tím, že se před něho k míči dostane soupeř. Chybu napravil chvíli poté, kdy krásnou střelou překonal Hrubeše. Ten má největší zásluhu na tom, že Viktoria v Líšni neprohrála. Chytil penaltu a dvě tutovky,“ pokračoval Valachovič. 

Líšeň nyní čekají dva zápasy s týmy z dolní části tabulky, za týden cestuje na Vyšehrad a poté hostí Táborsko. Poté ale přijdou ještě tři těžké zápasy s Prostějovem, Ústí nad Labem a v Hradci Králové. Sezónu pak brněnský tým uzavře doma s Třincem.

zdroj: SK Líšeň