Kangova kauza? Role Sparty je pozorovatelská, i tak ale budou její právníci situaci hlouběji analyzovat

Kangova kauza? Role Sparty je pozorovatelská, i tak ale budou její právníci situaci hlouběji analyzovat

Třicetiletý exsparťan Guélor Kanga byl Demokratickou republikou Kongo obviněn z falšování osobních dokumentů, které se týkají změny jména, místa narození i úpravy věku (má mít o pět let více, než uvádí).

Co tomu říká letenské "S", v jehož barvách figuroval v letech 2018 až 2020? Vedení žádné nesrovnalosti nezaznamenalo ani při jeho příchodu, ani při jeho návratu do Crvene Zvezdy Bělehrad...

"Kanga v České republice a v klubu působil na základě platných osobních dokumentů a platného cestovního dokladu. Na základě této dokumentace získal právo k pobytu na území ČR a pracovní povolení,“ pronesl ředitel sparťanské komunikace Ondřej Kasík, jehož slova nabídl web seznamzpravy.cz.

EXSPARŤAN KANGA SE PRÝ JMENUJE KIAKU-KIAKU KIANG, NENARODIL SE V GABONU A JE O 5 LET STARŠÍ, NEŽ SE PREZENTUJE...

Na Praze 7 dotyčnou situaci samozřejmě sledují. "Aktuálně je naše pozice veskrze pozorovatelská. A to zejména s ohledem na to, že s Kangou nejsme v žádném formálním vztahu, nemáme uzavřený platný kontrakt a všechny smluvní závazky mezi klubem a hráčem byly ukončeny v létě minulého roku. Právníci se tímto tématem v krátkosti zabývali, velmi pravděpodobně budou vzniklou situaci hlouběji analyzovat,“ ozřejmil na seznamzpravy.cz Kasík.

Pokud by se ukázalo, že Kanga skutečně své údajně záměrně změnil, Kasík doplnil, že podle první rychlé analýzy právního oddělení Sparty by bylo případné vymáhání kompenzace s ohledem k řádům FIFA velmi složité. Věk nevěk. "Věk hráče je vždy poměrně důležitým kritériem. Sportovní úseky klubů s touto informací vždy pracují. Nicméně případné určení jiné výše finančního plnění v rámci smlouvy dle věku je nejen v tomto případě spekulativní,“ uzavřel na seznamzpravy.cz představitel nyní třetího týmu Fortuna:ligy.

Střelec Jablonce Schranz: Sparta? Momentálně to pro mě není žádné téma

Zdroj: seznamzpravy.cz