Doležal ukázal velké jablonecké sebevědomí: Myslím, že ty tři zápasy zvládneme a skončíme druzí

Doležal ukázal velké jablonecké sebevědomí: Myslím, že ty tři zápasy zvládneme a skončíme druzí

Čerstvě jednatřicetiletý Martin Doležal, jenž operuje na Střelnici již od roku 2014, je přesvědčen o tom, že se stříbrná pozice nakonec podaří uhrát právě jeho mužstvu.

Druhý flek v tabulce bude znamenat předkolo Ligy mistrů. "Všichni doufáme, že druhé místo uhrajeme. Myslím si, že pro všechny tady by to byl velký úspěch a strašně rádi bychom si ho zahráli. Ale uvidíme, snad to zvládneme, ale ta tři kola budou ještě těžká," varoval někdejší ofenzivní hráč Sigmy, Zbrojovky i Třince, jehož slova nabídl portál seznamzpravy.cz.

O vysněnou pozici nyní válčí družina Petra Rady se Spartou. "Já je osobně sleduju, teď jsem se díval na Spartu s Baníkem a myslím si, že většina kluků se také koukala. Bude to ještě těžké, ta tři zbývající kola budou náročná. My máme Příbram, Slavii a Pardubice, což jsou nevyzpytatelní soupeři. Sparta má taky těžké soupeře. Ten, kdo někde ztratí, druhé místo neuhraje. Ale já myslím, že ty tři zápasy zvládneme a skončíme druzí," předpověděl rodák z Valašského Meziříčí v interview pro portál seznamzpravy.cz.

Doležalovi se daří i v osobní rovině - v ligové sezoně je zatím na dvanácti trefách a mohl by atakovat svůj osobní rekord za ročník (15). Pozvolna se přibližuje i vstupu do Klubu ligových kanonýrů a do 100 tref mu chybí jen 18 přesných zásahů. "Samozřejmě v hlavě to tak nějak je. Kdyby se to povedlo, tak by to bylo super. Ale je to stejné jako s tou pozvánkou do reprezentace. Snažím se tím nezabývat. Člověk, když nad tím bude přemýšlet, tak třeba další šance promarní a bude se v tom utápět víc a víc. Takže byl bych rád, kdybych to zvládl, ale těch 18 gólů bude ještě těžkých," doplnil.

A co případný návrat do reprezentačního dresu, který oblékl v letech 2018 a 2019? Na evropský šampionát bude moci odjet hned 26 hráčů, což jistou šanci dává. "To se uvidí až na konci, jestli pozvánka přijde. Nijak nad tím nepřemýšlím nebo ani si to nechci dávat do hlavy, protože pak by mě to mohlo i svazovat. Samozřejmě kamarádi a spoluhráči mi to předhazují, ale já se to snažím vytěsnit z hlavy. Když to přijde, budu jenom rád, ale uvidíme až po konci sezony, jak to bude," uzavřel na seznamzpravy.cz vytáhlý forvard, jenž už se v minulosti čtyřikrát dostal do finále domácího poháru, ale ještě nikdy ho nevyhrál.

Sadílek zaujal Hamburk a Freiburg, podle nizozemského tisku o něj chce zabojovat i Sparta

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.