Stopeři mimo hru! Jak vypadá situace kolem Kalase s Čelůstkou?

Stopeři mimo hru! Jak vypadá situace kolem Kalase s Čelůstkou?

Nejen výsledkový kolaps v přátelském střetnutí s Itálií musí řešit realizační tým české fotbalové reprezentace. Problémem je hlavně zdravotní stav stoperů, neboť ke zraněnému Tomáši Kalasovi přibyl na marodku i Ondřej Čelůstka. Další dny napoví, jak moc je to s nimi vážné. 

"Zdravotní stav stoperů aktuálně řešíme. V návaznosti na to, jakou dostaneme od doktorů zprávu, uvidíme, jaká budeme muset přijmout opatření," uvedl asistent českého trenéra Jiří Chytrý.

Zatímco Kalas nehrál proti Italům vůbec, Čelůstka nastoupil na první poločas a pak musel kvůli bolavému kolenu střídat. Případné náhradníky ale trenéři zatím nekontaktovali. "Takhle daleko zatím nejsme. Pracujeme s verzí, že kluci to zvládnou, pokud nedostaneme jinou zprávu od doktorů," prohlásil Chytrý.

Jedinými zdravými stopery v týmu tak zůstávají Jakub Brabec s Davidem Zimou. Variantou je i to, že by se do středu obrany posunul někdo z jiného místa sestavy. A to třeba Alex Král či Tomáš Holeš. "Pro nás jsou to zatím jenom alternativy. Nejraději bychom byli, kdyby všichni kluci, kteří jsou v nominaci, byli k dispozici a zdraví," řekl asistent hlavního kouče Jaroslava Šilhavého.

Faktem ale zůstává, že právě stoperům duel s Italy absolutně nevyšel. Chytrý ovšem věří, že šlo o ojedinělý výpadek. "Ondra Čelůstka, Kuba Brabec nebo Tomáš Kalas jsou kluci, kteří jsou s námi už tři roky a v těch nejtěžších zápasech, ať už s Anglií nebo Belgií, obstáli. Věřím, že jsou schopni se připravit i na turnaj," vzkázal jasně.

Žádné zemětřesení v sestavě se tak nedá očekávat, "Kdybychom na základě jednoho utkání hledali na Euro novou stoperskou dvojici, začínali bychom zase od začátku," zdůraznil Chytrý.