S Patrákem a Červem už na Vysočině spíše nepočítají. Co Vejmola, Wilson nebo návrat Zoubeleho?

S Patrákem a Červem už na Vysočině spíše nepočítají. Co Vejmola, Wilson nebo návrat Zoubeleho?

Jihlava, která finišovala ročník FNL až na sedmé pozici o bod před osmou Duklou, už nemůže počítat se službami trenéra Aleše Křečka a tak v tuzemských podmínkách pátrá po jeho nástupci.

Na starosti to má sportovní ředitel Vysočiny Lukáš Vaculík. "Hledám trenéra, který se chce věnovat koncepční práci, budování týmu a umí pracovat s mladými hráči. Je to o individuálním přístupu, trpělivosti a o tom vědět, jak každého jednotlivce co nejlépe využít ve prospěch týmu. Vzhledem k tomu, že hráčů bude omezený počet, osmnáct, maximálně dvacet, je klíčové rozvíjet každého jednotlivce. Není to tak, že když na to hráč v danou chvíli nemá, hned přivedeme jiného. V takové pozici nejsme,“ prozradil v interview pro idnes.cz čerstvě osmatřicetiletý funkcionář.

Pokud jde o hráčský kádr pro sezonu 2021/2022, odchodů bude dost. Hned osm hráčů měl totiž klub pouze vypůjčených. Podle Vaculíka však ze základní sestavy odejdou pouze slávista Lukáš Červ a sparťan Vojtěch Patrák. "O Lukáše, který z pozice defenzivního záložníka dal 7 gólů, je v první lize zájem hned ze tří klubů a proto nepočítám, že by se mohl vrátit. Vojta by se měl vrátit do Sparty a pokud se nedostane do áčka, hrál by za béčko, které by mělo hrát druhou ligu, stejně jako my," přidal idnes.cz citovaný funkcionář, jemuž se naopak vrací z hostování brankář Lumír Číž, Daniel Horák nebo Michal Ševčík.

Protože Stanislav Klobása ukončil kariéru, tým bude muset sehnat relevantního středního útočníka. "Chtěl bych jednoho útočníka přivést. V zajímavém světle se ukázal Filip Vedral, který sice není typický útočník, ale dal 7 branek. Je to alternativa, která může být,“ naťukl možnou přeměnu stopera na útočníka Vaculík, jenž stále počítá i s vytáhlým ofenzivním teenagerem Araujem-Wilsonem, jenž byl v poslední době v Nizozemsku. "Domluvili jsme se s agentem, že se tam odjede léčit. Má tam své fyzioterapeuty a kondičního trenéra. Jsem s ním každé tři dny v kontaktu, abych věděl, co se děje a v jaké je fázi. V týdnu by se měl vracet do Čech a být plnohodnotně nachystán do přípravy,“ doplnil na webu idnes.cz jihlavský představitel.

Gólman Luděk Vejmola, jenž byl kvůli administrativní chybě odstaven celé jaro, by nakonec měl zůstat, což Vaculík vítá. "Luděk má normálně platnou smlouvu na jeden rok. Bavili jsme se spolu a řekli jsme si, že se do konce května vyjádří, jestli by chtěl odejít. Mohli jsme to otevřít. Luděk říkal, že momentálně nic nehledá, tak počítám, že zůstává. Je to tak, že by musela přijít opravdu hodně zajímavá nabídka, aby ho klub prodával," zaznělo z úst manažera.

Pokud jde o hotové posily, na radaru je i známá tvář Lukáš Zoubele, jenž má za sebou rok ve Viktorii Žižkov. "Jsem s ním i po jeho odchodu v kontaktu. Je jednou možností, ale samozřejmě je to složitější, protože Lukáš má smlouvu na Žižkově, takže uvidíme. Jinak hledáme hráče, kteří jsou zadarmo nebo za málo peněz, a přesto mají potenciál. A ten se budeme snažit rozvinout tak, jak se nám to ve druhé lize povedlo s Laminem Jawo nebo Momem Tijani. Chceme i dále rozvinout také naše odchovance. Tak, jako jsme posunuli Tomáše Smejkala, který odešel v zimě do Jablonce," uzavřel na idnes.cz Vaculík, jenž si kromě Jihlavy v minulosti zahrál i za Boleslav, Příbram, Plzeň, Viktorii Žižkov, Famagustu či Spartak Trnava.

Šádek má s majitelem Zbrojovky skvělý vztah, na vstup do brněnského fotbalu se ale nechystá...

Zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.