Kdo si na Euru vystřílí korunu pro nejlepšího kanonýra? Kuka, Svěrkoš a Heinz to vidí následovně...

Kdo si na Euru vystřílí korunu pro nejlepšího kanonýra? Kuka, Svěrkoš a Heinz to vidí následovně...

Kdo se stane za pár týdnů nejlepším kanonýrem Eura? Největší šanci bude mít forvard výběru, který v pavouku dokráčí hodně daleko, nejlépe do finále. Marek Heinz, Pavel Kuka a Václav Svěrkoš ti tipují následovně...

"Napadá mě Harry Kane, ale spíš to vidím na Kyliana Mbappého nebo Antoina Griezmanna, protože Francouzi mají podle mě lepší mužstvo. Jsou fakt silní, budou si vytvářet hodně šancí. Viděl jsem Anglii s Rakouskem a domácí mě úplně nepřesvědčili, byť je pravda, že Rakušáci hráli fantasticky. Francie na mě dělá kvalitnější dojem," informoval n serveru isport.blesk.cz účastník evropského šampionátu v roce 2004 Heinz, který si připsal pět mezinárodních tref a z toho dvě se mu podařilo zaznamenat právě na kontinentálním šampionátu.

Gólostroj Albionu Kanea z Tottenhamu zmínil i vicemistr Evropy z roku 1996, jenž se na závěrečných turnajích prosadil jen jednou, nicméně celkem skóroval v reprezentačním trikotu devětadvacetkrát. Kromě něj dává šance i Wernerovi nebo Immobilemu. "Věřím těm, kteří by mohli jít na turnaji daleko, třeba až do finále, takže Italové, Němci, je třeba počítat i s Anglií. Přece jen asi dáte víc gólů, když odehrajete třeba šest zápasů, ne jen tři," přidal na iSport.cz Kuka.

A co názor současného agenta, jenž v minulosti bojoval v útočných řadách Borussie M'gladbach, Herthy, Austrie Vídeň, Sochaux či Panioniosu? "Harry Kane nebo Robert Lewandowski. Líbí se mi na nich, že to jsou pořád ještě prototypy klasických hroťáků, těch pravých devítek. Teď jsou sice v kurzu spíš takoví ti menší falešní útočníci, ale tihle dva jsou kanonýři podle mého gusta. Když se dostanou do šance, vždycky ji využijí. Neskuteční zabijáci," zakončil jedenáctinásobný reprezentant Česka se třemi mezinárodními brankami na stránkách Deníku Sport.

Skalp Albánie je podle Čelůstky psychickou vzpruhou. Skákat do nebes z toho však Češi nebudou...

Zdroj: isport.blesk.cz