Řepka: Čelůstky je mi svým způsobem líto. Kvalitu má, ale je otázka, jestli má na mezinárodní scénu

Řepka: Čelůstky je mi svým způsobem líto. Kvalitu má, ale je otázka, jestli má na mezinárodní scénu

To, že je v současném reprezentační kádru více slávistů než sparťanů a to ještě celá řada nominovaných Edenem prošla, bere současná opora Sokola Červené Janovice Tomáš Řepka jako soudobou realitu.

"Je to výsledek současné doby. Slavia je na vlně, kluci hrají výborně. Sparta je zase v útlumu, proto jsou ve výběru jen tři sparťani. Má to logiku. Dřív to bylo naopak, samí sparťané, pár slávistů. A i tak jich tam bylo na můj vkus moc, někteří v repre ani nemuseli být. Situace vzadu není ideální. Obrovská škoda je Kúdely, je takovou personou, která by v obraně zavedla řád, přenesl by si to ze Slavie. Takhle asi začnou Kalas s Čelůstkou, ale možná mě Jarda Šilhavý překvapí a do prvního zápasu pošle Zimu," prohlásil na stránkách aktualne.cz sedmačtyřicetiletý odborník.

Nejednou byl v průběhu sezony 2020/2021 kritizován právě letenský Ondřej Čelůstka. Co si myslí o jeho přínosu? "Mně je ho svým způsobem líto. Kvalitu má, dobrý stoper to je. Teď je otázka, jestli má na mezinárodní scénu. V lize odehrál dobré zápasy, něco předvedl i v Evropské lize. Samozřejmě se nebavíme o Bořilovi a Coufalovi - kraje jsou jasné, což je ostatně správně, tihle hráči si zaslouží hrát. Ale stopeři s gólmanem Vaclíkem, který mi přišel v zápase s Albánií mdlý, unavený... Bez součinnosti těchhle tří bude obrana hořet. Snad menší sportovní formu nahradí tím, že spolu budou víc mluvit. Jejich vzájemná komunikace musí být intenzivnější, z nich to musí vyzařovat," nabádal současná hráče národního mužstva někdejší stoper Baníku, Sparty i Českých Budějovic, jehož vyjádření nabídl portál aktualne.cz.

A i když Česko v závěrečných přípravách na turnaj nepřesvědčilo, na samotném šampionátu by to mohla být jiná písnička. Je tedy optimistou. "Myslím, že by ten výběr mohl být překvapením turnaje, i když se to teď třeba nezdá. Přípravné zápasy se nám moc nepovedly - Itálii neberu vůbec, to byl vyloženě skandál, ale ani Albánie asi nebyla podle představ trenérů, přestože jsme vyhráli 3:1. Nicméně já na ně koukám pořád jen jako na přátelská utkání, která něco ukážou, napoví, ale ukvapené závěry bych z nich nedělal. Z vlastní zkušenosti vím, že nikdo do nich nejde úplně naplno, nikdo se nechce zranit, podvědomě se hlídá. Takže já tvrdím: potenciál reprezentace je i přes rozsáhlou marodku velký. Skupina je těžká, ale hratelná. Cesta dál vede hlavně přes první utkání se Skoty. Něco mi říká, že bychom mohli postoupit. Jediné, co mě straší, je to, že kluci budou snad častěji v letadle než na hřišti, což může hrát velkou roli. Skotové ani Angličani toho moc nenalétají," uzavřel v interview pro aktualne.cz internacionál, jenž v minulých dnech dokončil studium trenérské licence B a 22. června ho na Strahově čekají závěrečné zkoušky.

Tipy na sázení: Skotsko vs. Česko

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.