Baník hlásí první posilu! Přichází ofenzivní talent ze Slovenska, dalším na řadě je sparťan Lischka

Baník hlásí první posilu! Přichází ofenzivní talent ze Slovenska, dalším na řadě je sparťan Lischka

Po sérii odchodů se fanoušci Baníku konečně dočkali i příchodu první letní posily. A jde o zajímavé jméno. Kádr Slezanů totiž vyztužil slovenský útočník Ladislav Almási, který platí za jednu z největších ofenzivních nadějí své země. Už v pondělí by se pak měl k týmu připojit i stoper Sparty David Lischka, který nahradí Patrizia Stronatiho.

Příznivci Baníku počítali v minulých dnech jen samé ztráty. Začala to Martinem Fillem, pokračovalo Ondřejem Šašinkou s Danielem Holzerem a (skončí) Patriziem Stronatim, jenž by měl za zhruba 22 milionů korun odejít do maďarského Puskás Academy. Tam se potká s Jakubem Plškem a nejspíš také Liborem Kozákem. 

Vedení Ostravy už ale uzavřelo i příchod první letní posily, kterou se stal dvaadvacetiletý slovenský útočník Ladislav Almási. Ten do Baníku přestoupil z Ružomberoku, jarní část sezony ovšem strávil na hostování v ruském Achmatu.

Slovenský mládežnický reprezentant přichází jako náhrada za Šašinku, jemuž je typologicky celkem podobný. Oproti čerstvé posile Slovácka je však mnohem gólovějším hráčem. Loni na podzim dal v dresu Ružomberoku šest ligových gólů, k nimž přidal tři asistence. To je mochodem třikrát více zásahů, než Šašinka nasbíral v české lize za uplynulé dvě sezony...

„Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo takového hráče do Baníku přivést. Využili jsme toho, že ruský klub nemohl uplatnit na hráče opci a že Laco Almási měl zájem pokračovat v zahraničí. Proto jsme vstoupili do jednání s Ružomberokem a výsledkem je skutečnost, že se Laco stal kmenovým hráčem Baníku,“ uvedl na webových stránkách klubu sportovní ředitel Alois Grussmann.

„Je to mladý a velmi perspektivní hráč s výbornou postavou a fyzickými parametry. Ideální prototyp moderního útočníka,“ doplnil Grussmann, jenž by do Baníku měl už na startu nového týdne přivést i sparťana Davida Lischku. Ten dorazí na roční hostování s opcí. 

DÁLE ČTĚTE:
Změny v kádru Baníku! Stronati má volnou cestu do Maďarska, nahradí ho stoper Sparty!