Sparta v prvním přáteláku rozstřílela třetiligovou Hostouň, dvakrát se trefili hned tři hráči

Fotbalisté pražské Sparty už naostro zahájili přípravu na příští sezónu. V úterý v podvečer se utkali se soupeřem z Hostouně, který působí v třetí nejvyšší české soutěži. Přátelák v tréninkovém centru na Strahově favorit z první ligy zcela opanoval a nakonec zvítězil 8:1.

Sparta šla do vedení již po deseti minutách hry, kdy její první gól v nové sezóně vstřelil po centru Hanouska z levé strany hlavou Ladislav Krejčí starší. Ještě beěhem první půle se Hostouni podařilo zápas zdramatizovat, když ve 32. minutě srovnal na 1:1 Fotr, který propálil z otočky brankáře Sparty Holce.

V závěru první půle vrátil vedení na stranu Sparty svým druhým gólem v zápase Ladislav Krejčí starší, který se tentokrát prosadil doklepnutím do odkryté části brány po přihrávce Pavelky z pravé strany. Po výměně stran už Sparta zcela dominovala. Ve 48. minutě se trefil do prázdné brány Minčev, v 59. minutě se prezentoval střelou k zadní tyči Karabec.

Gól na 5:1 přidal Minčev přelobováním brankáře Hostouně Pančeva, v 69. minutě zvyšoval na 6:1 po krátké individuální akci Karlsson. V 75. minutě přidal scůj druhý gól v zápase Karabec, který se trefil z hranice penalty, tentokrát k levé tyči. Poslední gól na 8:1 přidala Sparta v 90. minutě, kdy míč do prázdné brány doklepl Polidar.

Sparta Praha - Sokol Hostouň 8:1 (2:1)

Branky: 10. Krejčí st., 45. Krejčí st., 48. Minčev, 58. Karabec, 61. Minčev, 68. Karlsson, 75. Karabec, 90. Polidar - 32. Fotr
ŽK: Vitík - Kubáň, Miker
Sestava Sparta 1. pol.: Holec – Gabriel (C), Štetina, Vitík, Hanousek – Wiesner, Sáček, Dočkal, Pavelka, Krejčí st. – Pulkrab
Sestava Sparta 2. pol.: Kotek – Vindheim, Vitík, Panák, Polidar – Karlsson, Souček, Trávník, Karabec, Minčev – Drchal
Sestava Hostouň: Tetour (46. Pančev) – Zahranyčnij, Kabele, Charvát, Mentberger, Hovorka, Pavlík, Kosík, Kubáň, Fotr (53. Miker), Kulhavý, (53. Gajdošík)