Nejrychlejším Čechem je Kalas, který je na úrovni Sterlinga. Více než Souček naběhal pouze jeden hráč...

Nejrychlejším Čechem je Kalas, který je na úrovni Sterlinga. Více než Souček naběhal pouze jeden hráč...

Skupinová fáze mistrovství Evropy už je pouze minulostí a vše pozvolna směřuje k vyřazovacím bojům. Jaké byly úvodní tři zápasy přítomných čtyřiadvaceti výběrů pohledem čísel a statistických ukazatelů?

Pokud jde o střelecké pokusy, Patrik Schick vypálil během turnaje celkem desetkrát, což ho v celkovém pořadí řadí na čtvrtou pozici. Pakliže jde o střely na branku, díky šesti ranám se společně s Portugalcem Ronaldem a Španělem Moratou dělí dokonce o prvenství.

Forvardovi Bayeru Leverkusen mimochodem náleží i nový rekord Eura ohledně vzdálenosti, z jaké se mu podařilo skórovat. Jedená se o 49,7 metru.

Co se týče počtu naběhaných kilometrů, Tomáši Součkovi patří druhá pozice, když k tomuto datu během 270 minut naběhal 35,1 kilometrů. Před ním je pouze Rus Alexandr Golovin, jehož bilance je o 900 metrů lepší.

Ohledně rychlosti se zatím české mužstvo do popředí žebříčků nepropracovalo. Nejlepším hráčem z kádru Jaroslava Šilhavého je stoper Tomáš Kalas, jenž vyvinul rychlost 33,1 km/h a je na tom úplně stejně jako Angličan Raheem Sterling. Oba se dělí o desáté místo pořadí, s tím, že dotyčné statistice vládne tandem Négo a Spinazzola (33,8 km/h).

Nejčastěji faulujícím hráčem mistrovství je Juraj Kucka, který porušil pravidla hned desetkrát. V českém mužstvu v tomto směru "vede" Jan Bořil, jenž musí kvůli karetnímu trestu vynechat osmifinále.

Když se podíváme na týmové statistiky, střelecky nejpilnější jsou Dánové, kteří během tří duelů pálili jednašedesátkrát. Na opačném pólu je Slovensko, které vyslalo mezi tři tyče jen dvě střely a právě ty jim přinesly triumf nad Polskem.

V držení míče kralují Španělé, s tím, že na opačném pólu figurují výběry Maďarska a Švédska. V rohových kopech je nejhorší Finsko, které zahrávalo ve tří duelech pouze jeden.

Nizozemci jsou asi přijatelnější než Španělé či Němci. A jestli chybí kreativní Dočkal? Tohle je Euro, nikoli česká liga

Zdroj: ceskatelevize.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.