Rozdíl v atmosféře bude obrovský, říká před cestou do Baku Vaclík. Vymlouvat se na cestování by byla škoda...

Rozdíl v atmosféře bude obrovský, říká před cestou do Baku Vaclík. Vymlouvat se na cestování by byla škoda...
OBSAHUJE OHLASY

Jedním z ne až tak nápadných hrdinů osmifinále mezi Českem a Nizozemskem byl i Tomáš Vaclík, jenž zatím na turnaji inkasoval dvě branky a udržel dvě čistá konta.

I když favorizovaný výběr Oranjes nevystřelil po necelých osmi letech na branku, ožehavé situace, které si žádaly jeho zakročení, nastaly minimálně dvě včetně samostatného nájezdu kanonýra PSV Eindhoven Donyella Malena.

Téměř 53 tisíc diváků na tribunách stadionu v Budapešti ho mimořádně motivovalo. "Úžasná atmosféra, přijela spousta českých fanoušků, kteří nás hnali a vybičovali k velkému výkonu. Moc bych jim chtěl poděkovat, že sem dorazili. Musíme to vstřebat, oslavit, užít si to a připravit se na další zápas," připomněl sobotní čtvrtfinále s Dánskem někdejší strážce svatyně Vítkovic, Žižkova, Sparty, Basileje a Sevilly, jehož čeká v létě nástup na novou klubovou adresu.

Čtvrtfinálová lokalita v ázerbajdžánském Baku už ale nebude tak příznivá jako právě maďarská metropole. "Rozdíl v atmosféře bude obrovský. Vůbec nevím, kolik fanoušků tam může přijít, nevím, kolik lidí tam chodilo na Švýcary. Je to škoda, protože kdyby mohli přijet čeští i dánští fanoušci, určitě by vytvořili skvělou kulisu. Co se týče cestování, máme veliký komfort, svaz nám zamluvil krásné letadlo, ale pořád to jsou čtyři a půl hodiny letu. Ale cestování, časový posun a teplo budou pro nás i Dány podobné. Bude důležité, kdo se s tím srovná. Teď jsme mezi posledními osmi na mistrovství Evropy. Byla by hrozná škoda vymlouvat se, že jsme museli cestovat nebo něco," uzavřel na serveru sport.ceskatelevize.cz jednačtyřicetinásobný reprezentant Česka.

Schick: Možná nejsme takoví hráči jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch

Zdroj: ceskatelevize.cz