O boleslavského teenagera Maška je pořádný zájem. Anglie, Nizozemsko, Itálie i obě slavná "S"...

O boleslavského teenagera Maška je pořádný zájem. Anglie, Nizozemsko, Itálie i obě slavná "S"...

Sedmnáctiletý středopolař Mladé Boleslavi Lukáš Mašek (nezaměňovat s o osm let starším jmenovcem Dominikem Maškem) se dostal do hledáčku obou slavných pražských "S".

"Lukáš už stihl prokázat, že je velmi talentovaným hráčem, zdobí ho navíc obrovská vůle a pracovitost. Je v hledáčku top českých klubů, zájem o něj registrujeme také ze zahraničí. Naší prioritou je nicméně podpis nové dlouhodobé smlouvy u nás v Boleslavi," citoval Deník Sport slova prezidenta Josefa Dufka.

O spoluhráče Matějovského, Skaláka a spol., který oslaví osmnácté narozeniny až na konci nadcházející sezony, však nestojí pouze domácí špička z Letné a Edenu...

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, mládežnický reprezentant už stačil zaujmout i v anglickém či nizozemském prostředí a ptal už se na něj i jeden italský zájemce.

Fyzicky výborně disponovaný teenager, jenž tento týden skóroval i v přípravě proti Trenčínu, má v Mladé Boleslavi kontrakt do června 2022 a vedení dělá všechno proto, aby si ho pojistilo na delší dobu. Už za půl roku by totiž mohl jednat s kýmkoliv a příští léto frnknout pryč zcela zadarmo.

Nynější svěřenec Karla Jarolíma debutoval ve Fortuna:lize loni v listopadu a dosud v ní odehrál 73 minut čistého času. Dalších 46 minut pak přidal v MOL Cupu. Pokud by ve městě automobilů setrval, další vystoupení by pravděpodobně přibyly velmi záhy.

V RODINNÉ BITVĚ JAROLÍMŮ POKOŘIL OTEC SYNA, ŠKODA, MEŠANOVIČ A SPOL. ROZSTŘÍLELI ÚSTÍ, PLZEŇ V RAKOUSKU ZAČALA REMÍZOU

Zdroj: isport.blesk.cz