Grygera: Budeme spokojeni s probojováním se do prostřední skupiny o sedmé až desáté místo

Grygera: Budeme spokojeni s probojováním se do prostřední skupiny o sedmé až desáté místo
PŘED SEZONOU

Zlínský soubor dokázal v rámci přípravného léta položit na lopatky pouze třetiligový Uničov. V dalších střetech s Brnem, Prostějovem, Trenčínem a Slovanem Bratislava pak bral "jen" remízu.

"Je jasné, že vítězství mohlo být víc, avšak je nutno vzít v úvahu, že jsme do všech duelů nastupovali z plné přípravy," pronesl mladý kouč Ševců Jan Jelínek.

Ten by rád změnil herní styl, který na stejném místě dříve praktikoval Bohumil Páník. "Klukům se snažím vštěpit, aby hráli víc kombinačně a tlačili se častěji do soupeřovy šestnáctky. Jen tak se mohou zrodit gólové příležitosti," přidal webem sport.cz citovaný nadřízený Procházky, Dramého či Condeho.

To, že se dá sázet na jeho brzké odvolání, ho nijak neznepokojuje. "Někdo si třeba pomůže k penězům. Já to nesleduju, vůbec mě to nezajímá. Vytvářím si tlak sám na sebe a udělám maximum, abych přivedl mužstvo k takovému umístění, po kterém mně naopak vedení klubu prodlouží smlouvu," doplnil na sport.cz.

V úvodním kole Fortuna:ligy dorazí na moravskou Letnou obhájce titulu ze Slavie. "Je jasné, kdo bude favoritem. Slavia je velkoklub, má neskutečně široký kádr. O obřím rozdílu v rozpočtech se není potřeba bavit. Čeká nás hrozně těžké utkání, ale určitě nesložíme zbraně dopředu. Na zápas se těšíme, a uděláme maximum, abychom uhráli solidní výsledek," dodal na sport.cz trenér, jenž nebude moci o víkendu použít ani Jawa, ani Filla.

Pokud jde o cíle, generální manažer Zdeněk Grygera by se rád vyhnul sestupovým starostem. "Do nejvyšší soutěže se vrací nadstavba. Budeme spokojeni, pokud se nám povede probojovat se do prostřední skupiny o sedmé až desáté místo. To bude pro nás úspěch," zakončil na sport.cz funkcionář žlutomodrého týmu.

Kučera doufá, že špatná příprava hráčům psychicky nepřitíží: Kdo dělá chyby, může přijít o místo v sestavě

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.