Nejméně vlídných slov schytal od Trpišovského Ekpai, Plavšič naopak patřil k nejlepším slávistům...

Nejméně vlídných slov schytal od Trpišovského Ekpai, Plavšič naopak patřil k nejlepším slávistům...

I když brala Slavia v těžkém zlínském prostředí všechny tři body, z její strany to nebylo kompaktní a k triumfu na tamní Letné ji pomohly zejména skvělé individuální výkony několika vyvolených, které gradovaly ve druhém dějství.

Pokud nebudeme počítat navrátilce z hostování jako Musa nebo Van Buren, do hry se zatím zapojily tři slávistické akvizice a sice Srdjan Plavšič, Ivan Schranz a Ubong Ekpai. Jak je viděl Jindřich Trpišovský? Nejhůře si podle něj vedl bývalý hráč Ševců, Slovanu, Dynama či Viktorie...

"Myslím si, že Plavšić hrál hodně aktivně, ve velkém pohybu. Ve druhé půli si skvěle rozuměl s Oscarem. Ten tlak, který jsme měli, byl hlavně zásluhou levé strany. Připravil gólovou situaci, kterou jsme bohužel neproměnili. Myslím si, že patřil k nejlepším hráčům," ocenil exsparťana šéf sešívané lavičky, jehož slova nabídl web slavia.cz.

"Ekpai se dlouho rozkoukával, prvních pětadvacet minut to od něj bylo nevydařené, pak měl některé dobré momenty a ve druhé půli byl trochu otřesený po srážce hlavami. O půli ho šili, teď vypadá otřesený, takže nevím, jestli se to podepsalo na výkonu," rekapituloval šéf Kačaraby, Stanciu či Lingra.

Právě toho nahradil již po pětačtyřiceti minutách slovenský reprezentant Schranz. "Pomohli nám střídající hráči, hlavně Schranz nám tam hodně dobře doplnil Kuchtu a podal velice dobrý výkon," doplnil Trpišovský, podle něhož by spolu oba zmínění mohli nastupovat i na hrotu. "Myslím si, že můžou. Ivan vycházel z trochu hlubší pozice, v defenzivě plnil úkoly, které měl předtím Ondra Lingr. Určitě to je varianta, je to varianta i jiných hráčů, kteří tam jsou. Navíc Ivan je schopný hrát i na straně, kam si upřímně myslím, že s ním počítáme víc. Bude ale vždycky záležet na typologii zápasu, na počtu obránců, prostoru za obranou. Proti Zlínu jsme potřebovali hráče, který Kuchtu doplní, pak to po něm převzal Musa. Hodně nám to rozhýbalo hru a ten druhý hráč, který se tam dostával, dělal obraně problémy. Kuchta tam byl nahoře hodně odříznutý, pod ním byla díra. Bude záležet na typologii zápasu a aktuální formě," zakonči na slavia.cz pětačtyřicetietý odborník, jenž ve Slavii velí od ledna 2018.

Proč nebyl Madsen ani na lavičce? Sešívaní potřebují od dánské posily jiná čísla i intenzitu...

Zdroj: slavia.cz