Trenčín hlásí dva české úlovky mezi tři tyče. Vedení AS přivedlo ostříleného matadora i dravé mládí...

Trenčín hlásí dva české úlovky mezi tři tyče. Vedení AS přivedlo ostříleného matadora i dravé mládí...
OBSAHUJE VIDEO

AS Trenčín se tento týden posílil na brankářském postu a to hned dvojnásobně. Do týmu, který zahájil novou sezonu čtyřgólovým smetením Zlatých Moravců, přišli dva čeští strážci svatyně.

Jak Tomáš Fryšták, tak Matouš Babka, podepsali v šestém celku minulého ročníku krátkodobé kontrakty.

"Kontaktovali mě z Trenčína, zda bych měl zájem přijít. Dorazil jsem tedy na dva tři dny, abych si zde osahal prostředí, a pak jsme se de facto hned domluvili- Když jsem působil ve Slovácku, tak jsme s Trenčínem několikrát hráli. Je to podobný tým jako Slovácko. Klade se tu důraz na práci s mládeží, je tu mladý tým a perspektiva," informoval třiatřicetiletý gólman, který loni působil v Senici a dříve prošel také Čáslaví, Táborskem, Českými Budějovicemi, Sokolovem nebo Bohemians Praha 1905.

Sparťanský odchovanec Babka, jenž má za sebou minulost za oceánem i ve Slavoji Vyšehrad, je ve svých devatenácti letech mnohem perspektivnější. "O Trenčínu jsem se dozvěděl přes svého agenta, který mi říkal, jak zdejší klub funguje a jaký má potenciál. Byl jsem tu měsíc na zkoušku a pak jsme se domluvili, že tu budu pokračovat," přidal Babka.

Další kolo slovenské ligy zavane mezinárodně nabitý tým trenéra Hlinky na půdu mistrovského Slovanu Bratislava. Že by nějaký z Čechů prožil křest ohněm?

Madden svědčil i Spartě. Ta má nyní v Evropě lepší jistotu než Slavia, ovšem do Ligy mistrů je ještě daleko

Zdroj: astrencin.sk