Schranz si na Stínadlech otevřel střelnici a hattrickem zařídil Slavii výhru nad Teplicemi

Jelikož Michael Krmenčík, nejzvučnější letní posila Slavie, zůstal pro utkání v Teplicích ještě v civilu, do hlavní role se pasovala jiná nová tvář v týmu. A to slovenský kanonýr Ivan Schranz, který prvním hattrickem ligové sezony vystřílel sešívaným triumf 3:1.

Už 48 zápasů! Tak dlouho nenašli fotbalisté Slavie v české lize přemožitele. Nepřišly si na ně ani hladové Teplice, které přitom měly velmi sympatický vstup do utkání. Jejich zodpovědná hra v defenzivě jim však vydržela jen do 22. minuty, kdy si na nadýchaný centr Oscara naběhl Ivan Schranz a hlavou pohotově uklidil míč do sítě.

Slavia měla od té doby zápas vesměs pod kontrolou, zničehonic přišlo ale vyrovnání. A to těsně před pauzou, kdy školáckou minelu předvedl brankář hostů Ondřej Kolář. Ten ve svém vlastním vápně kličkoval tak vehementně, až ukličkoval sám sebe a nabídl premiérový ligový gól Davidu Černému, jenž takovým dárkem samozřejmě nepohrdl.

Hrdinou utkání byl však jasně Schranz, jenž ještě do přestávky opět převrhl misky vah na slávistickou stranu. A jelikož se v úvodu druhé půle zaskvěl při tutovce agilního Černého Kolář, místo dalšího vyrovnání přišlo rozhodnutí, o které se devět minu před koncem postaral znovu Schranz.

Ten si tak připsal první ligový hattrick tohoto ročníku a poslal brilantní vizitku do Bukurešti, kde Slavii už ve středu čeká úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů proti silnému Ferencvárosi.

FK Teplice - Slavia Praha 1:3 (1:2)

Branky: 43. Černý - 22., 45.+1 a 81. Schranz. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Hrubeš (video). ŽK: Laňka, Chlumecký, Jukl - Zima, Ševčík. Diváci: 7745 (omezený počet).

Teplice: Grigar - Laňka, Knapík, Chlumecký, Hyčka (84. Hasil) - Mareček, Jukl - Černý (84. Švanda), Trubač (76. Kodad), Moulis (61. Mareš) - Ledecký (76. Krunert). Trenér: R. Kučera.

Slavia: Kolář - Bah (76. Sima), Kačaraba, Zima, Oscar - Traoré (63. Holeš) - Schranz, Stanciu (83. Tecl), Ševčík, Plavšič (62. Masopust) - Musa (63. Olayinka). Trenér: Trpišovský.