Nový parťák pro Součka s Coufalem? Kladiváři stojí o forvarda Barcelony, s klubem už si plácli

Nový parťák pro Součka s Coufalem? Kladiváři stojí o forvarda Barcelony, s klubem už si plácli

V minulé sezoně skončili dva body od Ligy mistrů, v té nadcházející už chtějí umístění v top čtyřce Premier League. A nutno říct, že ambicím Kladivářů odpovídá i jejich aktivní počínání na transferovém trhu. Po příchodu brankáře Alphonse Aréoly, jenž dorazil na roční hostování s opcí z Paris St. Germain, jsou velmi blízko získání i útočníka Barcelony Martina Braithwaita.

Že to West Ham myslí s příchodem dánského forvarda opravdu vážně, dokládá i fakt, že podle španělského serveru Sport.es už je s Katalánci údajně dohodnut na přestupové částce. Ta by měla činit patnáct milionů eur, což je suma, na kterou měly slyšet obě strany.

Zbývá zdánlivě maličkost. Domluva se samotným Braithwaitem, k níž zatím ale nedošlo. Třicetiletý fotbalista, který do Barcy přišel loni z Leganés, však nefiguruje v plánech kouče Ronalda Koemana, což by rokování s ním mělo Angličanům výrazně usnadnit. 

Už ve čtvrtek pak West Ham oznámil příchod Aréoly. Osmadvacetiletého brankáře, který  Premier League chytal už v minulé sezoně, kdy s Fulhamem sestoupil do druhé ligy. U Hammers by měl působit jako náhradník Lukasze Fabiańského.

Bohužel pro české fanoušky i Tomáše Součka s Vladimírem Coufalem to ale vypadá, že sešlo z příchodu Alexe Krále ze Spartaku Moskva. Po nedávném Euru, kde Král příliš nepřesvědčil, totiž zájem o něj viditelně ochladl.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.