FNL: Rezerva Sparty a Vlašim si zastřílely. Varnsdorf těsně porazil Viktorku. Brno otočilo duel s Opavou a vyhrálo

Čtyřmi zápasy pokračuje první srpnový den druhá nejvyšší fotbalová česká soutěž. V dopoledním utkání, jako by chtěla vede rezerva Sparty zopakovat vysoké sobotní vítězství hlavního mužstva, a tak Prostějov rozdrtila vysoko 4:0. V odpoledních zápasech přivítá Varnsdorf pražskou Viktorii Žižkov a Chrudim zavítá do Vlašimi. Ve šlágru kola se vstoupila do utkání s Brnem lépe Opava, ale nakonec se mohou radovat Dostálkovi svěřenci za otočení stavu utkání a výhru 2:1.

První poločas dopoledního utkání nabídl dvě branky sparťanské rezervy, která prosti Prostějovu měla v úvodních pětačtyřiceti minutách i více ze hry. Ta si vypracovala i poměrně dost vyložených šancí. Prostějov hrál dobře pouze v úvodu zápasu, ale posléze z hřiště takřka vymizel a směrem dopředu se hodně trápil. O první branku utkání se  postaral exboleslavský Václav Drchal z penalty. Druhou branku si vstřelili hosté sami v samotném závěru první půle, kdy Bala neodkopl míč tak, jak chtěl a ten zapadl do brány hostí. Prostějov, který kvůli vyloučení Bialka dohrával už první poločas v desíti ve druhé půli zcela odpadl a bylo jen otázkou času, kdy inkasuje opět. V pětapadesáté minutě tak přidal třetí branku Sejk a v pětaosmdesáté minutě vstřelil čtvrý a poslední gól jasného utkání Vojtěch Patrák z voleje.

Stejně jako sparťanské béčko si zastřílela Vlašim proti Chrudimi, která stačila domácím pouze v první půli. Ve druhé části utkání převzala otěže zápasu zcela Vlašim a hostům nasázela tři branky. V souběžně hraném utkání pak Severočeský Varnsdorf porazil doma těsně žižkovskou Viktorku,když se už ve čtvrté minutě nastaveného času trefil Dordić.

Ve večerním souboji exligistů Brna a Opavy se nakonec radovali "Švancarovi hoši" z Brna. Ti sice nevstoupili do utkání ideálně a v šestnácté minutě inkasovali z pokutového kopu, který proměnil opavský Matěj Helešic, ale jinak nebyli o moc aktivnějším týmem. I když si oba týmy dokázaly vytvořit brankové šance, do konce první pětačtyřicetiminutovky se nic podstatného nestalo a do kabin se odcházelo za stavu 1:0 pro hosty.

Ve druhé půli domácí nejprve přežili šance Helešice a tutovku Janoščína se Šigutem, aby za dvě minuty nato, v 61. minutě, vyrovnali. To přišlo po centru Štepanovského od Jana Moravce. Dvanáct minut před koncem zápasu měl vedení Opavy na noze střídající Kadlec, ale Berkovce nepřekonal, a tak mohl jen litovat, protože o tři minuty později byl faulován v pokutovém území Řezník a Pavel Zavadil nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 2. KOLO:

Sparta Praha "B" - Prostějov 4:0 (2:0)