Jablonec sice proti Bohemians obracel, ale náskok neudržel. Plzeň vytrestala oslabené Slovácko

Čtyři zápasy mělo v soboru na programu 3. kolo Fortuna:ligy. Tedy vlastně hned pět, duel Slavie s Olomoucí byl však na žádost českého mistra odložen. Přesto se prvoligový fotbal v Praze hrál a na jeho konci se radovala Sparta, která porazila 2:0 Karvinou. Baník vyhrál v Českých Budějovicích 3:1, Liberec v oslabení vyválčil remízu 1:1 proti Hradci a Zlín přemohl 3:0 Teplice.

AC Sparta Praha - MFK Karviná

I s Davidem Vitíkem v sestavě vyrukovali fotbalisté Sparty na Karvinou, která na Letné od počátku tahala za kratší konec provazu. A byl to právě mladý stoper domácích, kdo mohl jako první skórovat, po rohovém kopu ale hlavu těsně minul.

Domácí se tak dočkali až ve 23. minutě, kdy Hancko přihrál do vápna osamocenému Hložkovi a ten měl dostatek času na přesné zakončení na vzdálenější tyč. Hložek měl pak několikrát blízko ke gólové pojistce, další trefu už však nepřidal.

Co se nepovedlo jemu, to zařídil zkušený záložník David Pavelka. Ten si v 78. minutě naběhl na centr Peška a hlavou uklidil míč do sítě.  V nastavení pak střídající útočník Karviné Papadopulos překonal brankáře Nitu, jeho radost ale zkazil ofsajd.

Sparta tak zvítězila 2:0, zároveň však přišla o kapitána Bořka Dočkala, jenž se zranil a po první půli musel střídat.

SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Už úvod utkání v Českých Budějovicích jasně naznačil, že zápasu budou vládnout hosté z Ostravy. Ti mohli skórovat už po třech minutách, Potočný ale zblízka míč do sítě neprotlačil. Stejný hráč to zkoušel i v minutě deváté, ovšem znovu nechal vyninknout brankáře Vorla.

A když se neujala ani jeho dělovka z přímáku, slovo si vzal Nemanja Kuzmanovič. Ten si naskočil na krásný centr Ndefeho a ve 25. minutě poslal balon do sítě.

Domácí pak přidali, místo vyrovnání ale přišel další gól v jejich síti. Zkraje druhé půle se o něj opět hlavou postaral Tetour, jemuž tentokrát servíroval Fleišman. Hned vzápětí ale udeřili i domácí, když po krásné kličkované snížil svou premiérovou trefou v první lize Bassey.

Tři body však Ostravě neutekly. V závěru je navíc pojistil David Lischka, jenž skóroval už potřetí v této sezoně.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec

Ani ve třetím zápase Slovanu Liberec v této sezoně nedohrávaly oba týmy v jedenácti. A stejně jako před týdnem se Spartou musel předčasně pod sprchy fotbalista Slovanu, konkrétně Filip Havelka. Ten si za svůj ostrý šlapák viděl nejdřív jen žlutou kartu, po zásahu VAR však rozhodčí svůj verdikt přehodnotil a záložníka hostů vyloučil.

Stalo se tak ve 34. minutě, v tu dobu už ale Severočeši vedli 1:0. A to zásluhou Michaela Rabušice, který po devíti minutách otevřel gólový účet utkání. V oslabení však Liberec přenechal iniciativu soupeři, jenž byl blízko vyrovnání již na konci první půle. Od Dvořáka se však balon odrazil jen do tyče.

Domácí se tak dočkali až po přestávce, kdy Vlkanovův centr z rohového kopu našel hlavu Krále a ten vystřelil svému mužstvu remízu.

FC Fastav Zlín - FK Teplice

Vítězstvím rozdílem třídy pak skončilo poslední sobotní utkání, v němž Zlín skolil 3:0 Teplice. Přitom domácí se do tempa dostávali hodně zvolna, po půlhodině hry šli ale do vedení.

Po centru Dramého posunul Hrubý v šestnáctce míč Matejovovi a ten překonal Grigara. Ve 39. minutě mohl vedení navýšit Poznar, ale mířil nad bránu, mezi tyče se následně netrefil ani Hrubý.

Po přestávce pokračovali Zlínští v nátlakové hře, což přineslo druhý gól. Po centru Dramého si nejvýš vyskočil Vraštil a počtvrté ve své prvoligové kariéře skóroval. V závěru pak jasné vítězství pojistil velezkušený Poznar.

Pardubice - Mladá Boleslav

Boleslav začala na půdě Pardubic aktivně, ale žádnou velkou šanci si nepřipravila. Z vedení se nakonec před změnou stran radovali vedení. V 38. Minutě poslal východočeský klub do vedení Kostka, kterému míč naservíroval Beran.

Ve druhém poločase se hosté přeci jen dostali ke slovu, když v 75. minutě po centru na zadní tyč vrátil míč před branku Mašek a jej bez problémů uklidil do brány. Další změnu stavu ale utkání nepřineslo, proto se oba kluby rozešly smírně 1:1.

Jablonec - Bohemians

Na severu Čech nabídla konfrontace Jablonce s Bohemians poměrně nezáživný první poločas, který nahrával do karet hostům. Pražský klub zacílil již po čtvrthodině hry, kdy Kovařík vyslal centr do šestnáctky, který využil Puškáč.

Po změně stran odpověděli domácí, když nejprve srovnal Pilař z penalty a poté se pod obrat obstaral Čvančara. Jablonec se však radoval jen do třetí minuty nastaveného času, kdy dostali Klokani možnost zahrávat pokutový kop. Kovařík si jej vzal na svá bedra a bez problémů jej proměnil.

Plzeň - Slovácko

Plzeň doma přivítala houževnaté Slovácko a hosté potvrdili svou kvalitu z minulé sezony. Petržela ve 23. minutě předběhl v pokutovém území Faltu a přihrál Jurečkovi, který se nemýlil. V závěru první půle však Hofmann svůj tým oslabil a po červené kartě zamířil předčasně do sprch.

Po změně stran využila Viktoria svou početní výhodu. Nejprve Beauguel srovnal stav a sedm minut před koncem řádné hrací doby Mosquera dokonal obrat na konečných 2:1.

SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava 1:3 (0:1)
Branky: 58. Bassey - 35. Kuzmanovič, 52. Tetour, 88. Lischka. Rozhodčí: Zelinka - Horák, Pochylý - Dubravský (video). ŽK: Bassey, Čavoš - Laštůvka, Kaloč. Diváci: 3286.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 67. Král - 9. Rabušic. Rozhodčí: Proske - Dresler, Leška - Adam (video). ŽK: Vašulín - Rada, Matoušek. ČK: 34. Havelka (Liberec). Diváci: 960.

AC Sparta Praha - MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 23. Hložek, 78. Pavelka. Rozhodčí: Hocek - Hájek, Antoníček - Klíma (video). ŽK: Čmelík (Karviná). Diváci: 5136.

FC Fastav Zlín - FK Teplice 3:0 (1:0)
Branky: 34. Matejov, 54. Vraštil, 90. Poznar. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Hurych - Julínek (video). ŽK: Hlinka - Jukl. Diváci: 2326.

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branka: 38. Kostka - 75. Skalák. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Kubr - Zelinka (video). ŽK: Cadu, Toml, Tischler - Dancák, Suchý.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)
Branky: 77. Pilař z pen., 83. Čvančara - 16. Puškáč, 90.+4 Kovařík z pen. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vodrážka - Berka (video). ŽK: Považanec, Rada (trenér) - Köstl, Ljovin, Vacek, Brabec (asistent trenéra). Diváci: 2693.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)
Branky: 67. Beauguel, 83. Mosquera - 23. Jurečka. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Hocek (video). ŽK: Chorý, Šulc - Jurečka, Nguyen, Reinberk, Divíšek. ČK: 44. Hofmann (Slovácko). Diváci: 6118.