Jankto má za sebou debut za Getafe! Jak dopadl souboj s Barcelonou a co předvedl on sám?

Český útočník Jakub Jankto si odškrtl debut ve španělském Getafe a premiéra to pro něj byla vskutku exkluzivní. Soupeřem totiž byla slavná Barcelona, která nakonec vyhrála 2:1.

Barcelona měla dobrý vstup do utkání a již ve 2. minutě se po gólu Sergiho Roberta dostala do vedení. A spoluviníkem byl i právě Jankto, jenž nedokázal Robertovi zabránit v tom, aby se před něj natlačil a skóroval.

Getafe srovnalo v 19. minutě, kdy se z dálky trefil Sandro Ramírez. Po půlhodině hry se ale prosadil útočník hostů Memphis Depay a na jeho gól už domácí odpovědět nedokázali.

Přitom šance k tomu měli a hned ve dvou měl prsty i Jankto. Letní posila z Udine se dostala k nebezpečné střele, kterou zlikvidoval Mark-André ter Stegen, v 60. minutě pak po jeho nahrávce zakončil nepřesně Nemanja Maksimovič.