Ronaldo spasil Portugalce až v závěru, Francie se doma trápila s Bosnou a Hercegovinou

Středeční večer nabídl pokračování evropské kvalifikace o světový šampionát v Kataru pořádaný v příštím roce. Na hrací ploše se představily i národní výběry zvučného jména, ale některé z nich se postaraly o překvapení. Máme tím na mysli například Francii, která doma pouze remizovala s Bosnou a Hercegovinou nebo Portugalsko, které proti Irsku spasil až v samotném závěru dvěma trefami Ronaldo.

Již odpoledne zavítala Ukrajina do Kazachstánu, ale domů si nakonec vezla pouze bod za remízu 2:2. Pikantní byl především nastavený čas druhého poločasu, kde nejprve vykřesal hostům naději Sikan, ale Valiullin nakonec stav opět srovnal.

Dánsko doma nedalo Skotsku prostor a samo již po čtvrthodině hry vedlo rozdílem dvou branek, které obstarali Wass a Maehle. Druhá půle změnu skóre taktéž nenabídla a tak se země z Jutského poloostrova radovala z výhry 2:0.

Francie překvapivě remizovala s Bosnou a Hercegovinou. První půle nabídla smírný výsledek 1:1, neboť se na jedné straně prosadil Džeko a na druhé Griezmann. Domácí šli po změně stran do oslabení po vyloučení Koundeho, ale ani jeden z týmů již sítě nerozvlnil.

Portugalsko se doma trápilo s Irskem, přestože mohl domácí do vedení poslat Ronaldo, který však při zahrávání pokutového kopu selhal. Ke slovu se naopak dostali v závěru první půle hosté zásluhou Egana. CR7 napravil své zaváhání až v samotném závěru, kdy si připsal v krátkém sledu dva přesné zásahy a nepříznivý stav otočil na konečných 2:1.