Baník v rámci oslav pětadvacetileté fanouškovské družby s GKS Katowice výsledkově nezklamal...

Baník v rámci oslav pětadvacetileté fanouškovské družby s GKS Katowice výsledkově nezklamal...
OBSAHUJE VIDEO

Baník Ostrava, jenž je po úvodních šesti kolech Fortuna:ligy na průběžné páté pozici, změřil síly uprostřed reprezentační přestávky s nyní dvanáctým celkem druhé nejvyšší polské soutěže GKS Katowice.

Stalo se tak v notně slavnostní atmosféře. Fanoušci obou klubových adres totiž oslavovali čtvrtstoletí družby a punc výjimečnosti všemu dával už samotný nástup na plochu, kdy kapitáni obou celků přinesli speciální vlajky symbolizující ono přátelství.

V Polsku se nakonec radovali ze dvougólové výhry hosté, o což se ještě během první půl hodiny postarali střelci Granečný a Juroška.

Za ostravský tým, který se v rámci sedmého ligového kola představí za pár dní na teplických Stínadlech, mimo jiné nastoupili i Budinský, Pokorný, Jánoš, Sor, De Azevedo, Potočný nebo Klíma.

"Jsem rád, že jsme hráli přípravný zápas v tak fantastické atmosféře. Tohle je pro kluky velká motivace, i když se jedná jen o přípravu. Škoda, že jsme nedali více gólů, šance jsme měli, ale nebezpečný byl i soupeř a z toho hlediska je velmi cenná nula vzadu. Ta se počítá i v přípravném zápase," uzavřel na stránkách fcb.cz hlavní kouč ostravské družiny Ondřej Smetana.

Přátelsky:

Katowice - Baník 0:2 (0:2)
Branky. 15. Granečný, 29. Juroška. Diváci: 5000.

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski, Sadowski, Kołodziejski, Gierach - Kiebzak, Błąd, Repka, Figiel, Rogala - Szwedzik. II. poločas: Kudła - Woźniak, Repka, Janiszewski, Pavlas - Sanocki, Kiebzak (61. Kozłowski), Jaroszek, Urynowicz, Samiec-Talar - Szwedzik.

FC Baník Ostrava: Budinský (46. Murin) - Juroška, Pokorný, Harušťák, Granečný - Jánoš (84. Kulig), Budínský (84. Boháč)- Sor (81. Zálešák), De Azevedo, Potočný (76. Jaroň) - Klíma (81. Smékal).

Kaša a Staněk? Csaplárovi přítomnost plzeňských zástupců na belgické půdě zrovna dvakrát nevoněla...

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.